חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » אשדוד: מעמד נרגש הנחת אבן הפינה לקרית החינוך 'מגן הלב'
צילום: עוזי ברק

אשדוד: מעמד נרגש הנחת אבן הפינה לקרית החינוך 'מגן הלב'

ידיעה ותמונות: במוסדות 'מגן הלב' שהוקמו לפני כ-15 שנה ובהם מתחנכים כיום מאות מילדי החינוך המיוחד באשדוד וסביבותיה, הנהנים ממכלול טיפולים הניתנים במקצועיות ובמסירות שהפכה למודל לחיקוי, נורתה אבן הפינה לקריית החינוך שתוקם בידי מוסדות 'מגן הלב'

מאת: עוזי ברק - "חדשות 24"   יום שני ב' בסיוון תשס"ט
קישורים ממומנים** רוצה לטוס לאומן או לאוקראינה? **
קישורים ממומנים

במעמד חגיגי ונרגש ציינה אתמול העיר אשדוד אירוע היסטורי: ברובע ג' נורתה אבן הפינה לקריית החינוך שתוקם בידי מוסדות 'מגן הלב', אשר תיתן מענה לילדי החינוך המיוחד, מאשדוד וסביבותיה, המתחנכים כיום ברשת מוסדות בה ניתן מענה לסוגי הליקויים והמוגבלויות השונות, בידי הצוות המקצועי והמיוחד של 'מגן הלב'.

מוסדות 'מגן הלב' הוקמו לפני כ-15 שנה ביוזמתם של שני אנשי המעש והחזון, הרב חנוך זייברט והרב ישראל קורניק (חיפה), לאור הדרישה שהגיעה מהורים לילדים מיוחדים מקרב הציבור האשדודי, שעד לאותם ימים נאלצו לשלוח את הילדים למוסדות בערים הסמוכות או להסתפק במוסדות המקומיים למרות שצביונם לא התאים למשפחות החרדיות.

המוסד יצא לדרכו בכיתת גן שמנתה כעשרה ילדים בעלי מוגבלויות שונות. "הדבר היחיד שיכולנו לתת לילדים, היה הלב", אמר אתמול מנהל המוסד, מ"מ ר"ע בני ברק הרב חנוך זייברט, בדבריו הקצרים. "ואת הלב נתנו המנהלות, המורות והגננות, שהשקיעו ומשקיעים את כל ליבם בילדים. אין פלא שילדים שניבאו לגביהם שלא יוכלו לעמוד על רגליהם, שלא יוכלו לתקשר, הגיעו לעצמאות במידה כזו או אחרת רק בזכות מסירות הצוות, מסירות שאין לה אח ורע".

כיום כולל המוסד גנים מכל הסוגים, בתי ספר לבנים ולבנות, ואפילו תלמוד תורה ("דרכי יהודה") וישיבה ("אהל דב"), הנותנים מענה לשורה נרחבת של לקויות ומוגבלויות. לרשות כ- 300 הילדים עומד צוות מסור ומקצועי הכולל כ-100 גננות, מורים ומורות, מטפלים מקצועיים מומחים העושים עבודת קודש ומצליחים לראות ב"ה ברכה רבה בעמלם.

רשת 'מגן הלב' זוכה להערכה רבה בקרב כל הדרגים המקצועיים של משרד החינוך ורשויות הרווחה, הרואים מקרוב את מסירותם של מנהלי המוסד ואנשי הצוות והם עדים לתוצאות הברוכות. תוצאות אלו הושגו למרות התנאים הקשים, כאשר הכיתות פועלות במבנים המפוזרים בכל רחבי העיר כאשר בכל שנה נדרשת ההנהלה למצוא מקורות מימון להתאמת המבנים לייעודם.

אתמול, כאמור, נרשמה אבן דרך בתולדות המוסד. במעמד חגיגי שגם הדמעות לא נעדרו ממנו נורתה אבן הפינה לקרית החינוך, שתוקם על שטח ענק של חמש וחצי דונם ברובע ג' שהוקצה בידי עירית אשדוד. במקום זה יוקמו על פי התכנית בית ספר שיכלול כיתות לימוד וחדרי טיפולים, בנוסף לבריכה טיפולית ואפילו פנימייה.

ציבור מגוון שכלל רבנים, אנשי ציבור ועסקנים וכן הורים בעבר ובהווה, הגיעו לשמוח עם מנהלי המוסד ביום שמחתם. במקום נראו רב העיר הר יוסף שיינין שליט"א, רב חסידי גור הרב שמואל דוד הכהן גרוס שליט"א, הרב יעקב ליצמן סגן שר הבריאות, יו"ר ועדת הכספים חה"כ הרב משה גפני, חה"כ הרב אורי מקלב, חה"כ הרב מנחם אליעזר מוזס, יו"ר אגו"י הרב יוסף קופרברג, ראש עירית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, וראש העיר בעבר אינג' צבי צילקר, ראש עירית בני ברק הרב יעקב אשר, ראש עירית מודיעין עילית הרב יעקב אשר, סגר"ע אשדוד הרב מרדכי ליברמן וחברי המועצה הרב אפריים וובר והרב יעקב טסלר, מ,מ רה"ע הרב עמרם כנפו, ראש מועצת רכסים הרב דוד כהן, ראש עיריית קרית גת מר אבירם דהרי ועוד שורה ארוכה של אנשי ציבור המכירים בערכו של המוסד.

במסיבה שנערכה באולמי 'נרקיס' הסמוכים לשטח המוסד העלו הדוברים על נס את תרומתו של המוסד לעיר אשדוד, כאשר חזונם של הנחשונים, מנהלי 'מגן הלב', תעוזתם ובעיקר רגישותם, היא שהביאה לכך שהמוסד שראשיתו היה מצער, הפך לאימפריה הנחשבת מודל לחיקוי למוסדות וותיקים רבים אחרים בהם מבקשים לחקות את השיטות הייחודיות שאומצו ופותחו בידי אנשי הצוות במוסדות 'מגן הלב'.

מנהל המוסד, הרב חנוך זייברט, הודה לכל המסייעים למוסד ואשר בזכותם זוכה המוסד לצאת אל המרחב ("אנו יוצקים את אבן הפינה כאשר העבודות החלו והטרקטורים פועלים כבר בשטח"), לראש העיר ולראש העיר בעבר, לאדריכלים הפועלים במסירות, לאיש המעש והרוח הרב ישראל קורניק, ולמי שפועל במסירות, כדרכו, מאחורי הקלעים, הרב אברהם מרדכי פלר, ובעיקר לצוות החינוכי העושה מעל ומעבר לנדרש ממנו, איש איש בתחומו. בדבריו הצהיר כי בשנת תשע"א, בע"ה, יעמוד הבניין על מכונו והוא יקלוט את התלמידים שיזכו למלוא הטיפול המסור והמקצועי כמסורת 'מגן הלב'.

רב העיר, הרב יוסף שיינין, עמד בדבריו על ייחודיות המוסד שלצד הטיפולים המקצועיים מקנה לתלמידים חינוך ברוח ישראל סבא. 'בעבר הוצע לאמי לעבוד עם ילדים מיוחדים וכאשר נכנסה לסטייפלר זצ"ל', סיפר, 'אמר לאמי – האם יודעת את מהו כוחה של ברכה שילמד אותו ילד לברך?'

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, הזכיר את הפסוק 'חסד ואמת נפגשו' וציין כי אשדוד מברכת על זכייתה לשמש כ'מגן ללב' – מגן ללב היהודי המסייע ברחמים לכל נזקק. הוא שטח את חזונו להפוך את העיר למרכז בה יינתן מענה ללקויות מכל הסוגים, כאשר המוסד לצד בית החולים שיוקם בעיר יתן לתושבים את המענה הכולל לכל פגיעה. "אהיה שותף למנהלי המוסד ואשמח להטות כתף ולסייע בכל הדרוש", הצהיר.

סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, המלווה את המוסד משחר הקמתו כאשר היה לעזר למשפחות שנדרשו לעזרת הרשויות, הבהיר לראש העיר ש'אין זה קל להפוך לשותף של ר' חנוך זייברט'... הוא הזכיר לראש העיר את הצלחתו במערכת הבחירות האחרונה שהושגה בזכות הירתמות הציבור החרדי להצלחתו של ראש העיר, והביע תקווה כי שיתוף הפעולה ימשך ויבוא לידי ביטוי בהמשך השותפות האמיצה.

יו"ר וועדת הכספים חה"כ הרב משה גפני עמד על גודל היום, ראש חודש סיון, בו באו ישראל לסיני לשם קבלת התורה בעוד העזרה למוגבל ומידת החסד היא יסוד התורה. בסיום נשא דברי ברכה נרגשים אחד ההורים, ש"לפני חמש שנים קיבלנו מתנה מבורא עולם כאשר נולד לנו תינוק שהתגלה כבעל תסמונת דאון". בדבריו תיאר בצורה מרטיטה את ההתמודדות והקשיים, כאשר בשנים האחרונות, מאז נכנס הילד למוסד והוא זוכה לטיפול המקיף, התקדם הילד בכל התחומים, וזאת בזכות ראשי המוסד ש'הקדימו נעשה לנשמע' – לא התחשבו בקשיים ויצאו לדרך, בזכותה זוכים אנו לראות את ילדינו עולה על דרך סלולה".

משם יצאו האורחים לאתר הקמת קריית החינוך, שם כובדו חה"כ הרב מנחם אליעזר מוזס והרב יעקב גוטרמן בקריאת מגילת היסוד, לאחר מכן נורתה אבן הפינה לקריית החינוך, בעוד האורחים מתרשמים שאכן בתקופה הקרובה ניתן יהיה לראות את בנייני המוסד בבניינם, לשמחתם של תלמידי המוסד, הוריהם ובני משפחותיהם
לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
5. שבחים לבית ספר מגן הלב באשדוד 23-4-2012 22:22
* יצחק אלמקיאס
בס"ד
בהמשך לדבריי מתאריך יוני 2011 ברצוני להודיע קבל עם ועדה שאני מאוד מאוד מרוצה היום מבית ספר מגן הלב....במיוחד תודתי העמוקה למנכ"ל המדהים בעל האישיות האצילה הרב ישראל קורניק 04-9849147 או 050-5240331 שהיה אוזן קשבת ובאמת ובתמים עשה מהפכה וסוף סוף לבית הספר יש אבא אמיתי אוהב ואיכפתי...אני ממליץ בחום ובהרבה הערכה ותודה לצוות החינוכי והטיפולי שעושים כמיטב יכולתם ומי יתן ולעוד הורים יהיה איכפת מהנעשה בבית הספר ושידעו לחזק את הצוות ולתמוך בו .ישר כח לבית הספר מומלץ בחום השיפור עצום ברוך ה ושיהיה בהצלחה לכולנו באהבה רבה וברגשי הערכה יצחק אלמקיאס
4. הכל יפה מבחוץ......... 21-6-2011 16:41
* יצחק אלמקיאס-5823050 050
בס\"ד\r\n\r\nהכתבה יפה אבל היום 21 ביוני 2011 הכל נראה אחרת.....\r\n\r\nאני אבא לילדה הלומדת בבית ספר מגן הלב באשדוד ומאוד מאוד אני מאוכזב ולדעתי מקום כזה לא נותן את המירב שהוא יכול לתת לילדים המיוחדים וזו בלשון המעטה....\r\n\r\nאני לא חושש מההנהלה ואומר להם את אשר על ליבי אבל מה עם שאר ההורים....כולם מפחדים....\r\n\r\nצריך לבדוק לעומק מה קורה בתחומי בית הספר אני מקים קול זעקה בשם הילדים המסכנים וההורים האומללים שמפחדים לדבר....אשמח להתראיין ובתנאי שלא תהיה מגמה להבפיש אלא לנסות ולתקן את הליקויים שלדעתי קיימים שם\r\n\r\n\r\n\r\n
3. רואים שהתחלף ראש עיר באשדוד 26-5-2009 00:48
* אשדודי
2. רואים שהתחלף ראש עיר באשדוד 26-5-2009 00:48
* אשדודי
1. חנוך. שיחקת אותה 25-5-2009 22:18
* חבר
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » אשדוד: מעמד נרגש הנחת אבן הפינה לקרית החינוך 'מגן הלב'

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר