חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סקר חדש: רמת השרון במקום הראשון בארץ בהתנדבות בני נוער
לוגו העירייה לוגו העירייה
צילום: יח"צ

סקר חדש: רמת השרון במקום הראשון בארץ בהתנדבות בני נוער

סקר חדש של ג'וינט ישראל ומשרד החינוך חושף את 45 הערים המובילות בהתנדבות בני נוער בישראל: רמת השרון במקום הראשון בארץ בהתנדבות בני נוער עם האחוז הגדול ביותר של צעירים מתנדבים; 55% מבני הנוער בעיר.

מאת: נחי גל - "חדשות 24"   יום ראשון ח' בסיוון תשס"ט
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

רמת השרון במקום הראשון בארץ בהתנדבות בני נוער: כחמישים וחמישה אחוזים מקרב הצעירים עוסקים בהתנדבות ע"פ הסקר שערך ארגון ג'וינט ישראל ומשרד החינוך במסגרת תוכנית עמ"ן לעידוד התנדבות בני נוער.
תכנית עמ"ן (עיר מתנדבת נוער) היא יוזמה של האגף להתנדבות ופילנתרופיה בג'וינט ישראל ומשרד החינוך, מינהל חברה ונוער. התוכנית פועלת כיום ב כ 45 ערים ומועצות מקומיות ברחבי הארץ.

תכנית עמ"ן מפתחת ומקדמת את התנדבות הנוער והצעירים בישראל, מתוך אמונה כי לבני הנוער תפקיד חשוב ומשמעותי בעשייה חברתית ובהובלת שינויים בחברה.
תוכנית עמ"ן גייסה עד כה למעלה  מ 47,000 בני נוער חדשים לפעילויות התנדבות בתחומים של ילדים בסיכון, קשישים, עולים חדשים, שיפור איכות הסביבה ועוד. מתנדבים אלו הוסיפו כ-3.3 מליון שעות של מתן מענה לצורכי הקהילה והם  פועלים ב כ 200 פרויקטים ומיזמים חדשים ברחבי הארץ. 

דובר העירייה גונן אליאסי ציין כי רמת השרון הפכה לחממה עבור מאות בני נוער מתנדבים למען הקהילה, עם המסר המרכזי המוטמע בקרב הצעירים: "ממעורבות למנהיגות נוער", כשהמטרה המרכזית הינה לחנך את הצעירים לשיתוף ולמעורבות בקהילה.
ברמת השרון פועלת בשש שנים האחרונות תכנית עמ"ן בשיתוף ג'וינט ישראל ומשרד החינוך, המפתחת ומעודדת פעילות התנדבותית של בני נוער למען הקהילה במגוון תחומים. 

ברמה"ש כ – 1700 בני נוער מתנדבים, במגוון ארגונים, יוזמות ופעילויות מדי שנה. קבוצת המתנדבים בקרב בני הנוער ברמת השרון גדלה ומתעצמת בכל שנה, המתנדבים בנתינתם, סיועם ותמיכתם מאפשרים להמשיך ולקיים פעילות, בקרב אוכלוסיות נזקקות ומיוחדות של קשישים, בעלי צרכים מיוחדים וכד'. כמו כן הצעירים מתנדבים באגודת הספורט, בגני ילדים, בספריה העירונית, בעמותת אס או אס , במתנ"סים, בתנועות הנוער, לצד תוכניות עירוניות כגון ליצני רפואה בבתי חולים ועוד.

ראש העיר איציק רוכברגר ציין: "בני הנוער ברמת השרון הם מקור הגאווה של העשייה החינוכית בעיר ובעיקר בשל אחוזי ההתנדבות הגבוהים שלהם למען הקהילה, בכל המסגרות השונות. החינוך לערכים ולהתנדבות חשוב לא פחות מציונים במבחנים ובכל מפגש עם הצעירים אני יוצא נרגש ומלא בהתפעלות מתרומתם האדירה לקהילה. בני הנוער ברמת השרון פשוט מחממים את הלב, זו נתינה לזולת ללא גבולות. כולנו אומרים להם תודה גדולה מקרב לב על פעילותם המבורכת". רוכברגר ברך כמו כן את הגורמים המקצועיים במערכת: את מנהלת אגף החינוך מיכל מנקס, את נציגת עמ"ן דליה רצון, מנהל יחידת הנוער חיים דיין ויתר הפעילים על מסירותם בהפעלת בני הנוער בגופים השונים- פעילות הנעשית בכל השנה "מסביב לשעון", לדבריו.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » סקר חדש: רמת השרון במקום הראשון בארץ בהתנדבות בני נוער

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר