חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » מרן הגר"ח קנייבסקי במעמד סיום מיוחד של 'כולל ש"ס אידען' - תמונות

מרן הגר"ח קנייבסקי במעמד סיום מיוחד של 'כולל ש"ס אידען' - תמונות

מאורע נדיר וייחודי נערך השבוע במעונו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי כאשר לומדי הכולל המפורסם 'כולל ש"ס אידען', סיימו את הש"ס בתוך שנה אחת. השבוע, זכו תלמידי המחזור השביעי - תשע"ה - לסיים את הש"ס כולו שנלמד במסגרת זו. ואך טבעי היה שהמעמד ייערך בביתו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שהמיזם הקדוש הזה ולומדיו, קרובים אל ליבו מאז הקמתו.

רק כדי לסבר את אוזנו של מי שעוד לא הייתה לו הזדמנות לשמוע על הכולל המיוחד הזה, חשוב להזכיר שהוא זוכה להסכמה ועידוד מכל גדולי ישראל, מקצה לקצה. כך לפני כחודשיים, נערך במעון קודשו של כ"ק האדמו"ר רבי דוד חי אבוחצירא שליט"א מנהריה, מעמד מיוחד שבו סיים צעיר הלומדים בכולל (נער כבן י"ז שנים) על מבצע אישי, שבו סיים את כל הש"ס מחוץ לסדרי הכולל בתוך ארבעה חודשים. במעמד אמר אז האדמו"ר שליט"א: "העולם כולו עומד על הכולל הזה והגאונים שלומדים בו. בשום מקום בעולם לא לומדים את ההספק העצום שלומדים פה. מי שמסייע לכולל, מקרב את הגאולה. המשיח יבוא בזכות התורה שאתם לומדים".

כך גם זכורה עדותו של כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א שאמר במעמד סיום הש"ס האחרון: "מיום בריאת העולם", אמר האדמו"ר, "עוד לא קם כולל שכזה שכל האברכים שלומדים בו יודעים ש"ס בעל פה". אלא שלאברכי כולל 'ש"ס אידען' אין פנאי, הם כבר הולכים מחיל אל חיל, וכבר ניצבים בפני הבחינה של החודש הנוכחי.

צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"  יום ראשון י"ב בחשון תשע"ו
  

© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » מרן הגר"ח קנייבסקי במעמד סיום מיוחד של 'כולל ש"ס אידען' - תמונות
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר