חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » תמונות: שבוע לפני ל"ג בעומר - ההכנות בסמוך לציון הרשב"י בעיצומן

תמונות: שבוע לפני ל"ג בעומר - ההכנות בסמוך לציון הרשב"י בעיצומן

שבוע לפני ל"ג בעומר - ההכנות להגעת הרבבות לציון הרשב"י בעיצומן. בהנהלת ישיבת אור הרשב"י קוראים לציבור שלא להירתע מאזהרות שונות, שמנסות להרתיע את הציבור לעלות מירונה בל"ג בעומר. "למרות שדרכי הגישה והשעות לא תמיד נוחות, אסור לוותר על הזכות לעלות לציון הרשב"י ביום חגו של רשב"י. אשרי מי שזוכה לעלות למירון ולעשות נחת רוח לצדיק ולשמוח עמו ביום שמחתו".

בארגון חסדי שבתאי הפועל במירון כל ימות השנה השלימו את ההיערכות לקראת ימי ההילולא בתגבור מלאי התרופות והציוד הרפואי, וקוראים לציבור נוטלי התרופות באופן קבוע המגיע למירון בימי ל"ג בעומר לא לשכוח להביא את התרופות הקבועות שלהם מהבית. בכל עניין רפואי בארגון חסדי שבתאי במירון ישתדלו לסייע ולתת מענה גם בימי ל"ג בעומר כמו בכל ימות השנה.

כבכל שנה יפעיל ארגון זק"א מוקד ייחודי 1220 לאיתור נעדרים וילדים אובדים, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, וזאת על מנת לסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו.

באיחוד הצלה ממליצים כי במידה ונתקלים באירוע חירום רפואי במירון או במהלך הנסיעה לחייג מיידי למוקד 1221 של איחוד הצלה (ללא כוכבית) בכדי לקבל את המענה הרפואי המהיר ממתנדבי רפואת החירום הקרובים ביותר. חברי יחידת האופנועים של איחוד הצלה ומאות מתנדבים יפעלו במשמרות בכניסה לישוב מירון, בחניונים, ברחובות מושב מירון, ובמתחמים השונים בציון הרשב"י.

בסמוך לקבר הרשב"י הוקמו ע"י מוסדות אור הרשב"י אוהלי ענק ל'הכנסת אורחים' עם כ-1700 מקומות ישיבה ועקב כך שהשנה ל"ג בעומר חל בצאת השבת הוקמו גם אוהלי 'שטיבלאך' ולימוד ממוזגים שיתנו מענה רוחני עם תפילות סביב השעון בשבת שבסמוך לל"ג בעומר, ושיעורי תורה במהלך ל"ג בעומר ע"י משפיעים ורבנים.

בארגון 'איחוד הצלה' קוראים לרבבות העולים מירונה להעדיף את השימוש בתחבורה הציבורית, לעקוב אחר ערנות הנהג ובמקרה הצורך לא להתבייש להעיר על מהירות מופרזת. לנוהגים ברכב פרטי להימנע מנסיעה ללא שינה מספקת ובוודאי שלא לנהוג ברכב לאחר שעות שהייה ארוכות על ההר ובדרכים אליו.

צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"  יום ראשון י"א באייר תשע"ז
      

© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » תמונות: שבוע לפני ל"ג בעומר - ההכנות בסמוך לציון הרשב"י בעיצומן
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר