חדשות 24 » כלכלה ובורסה » החלטה של משרד התמ''ת תגרום לעלייה במחירי הדירות
יוסי גורדון מנכ''ל התאחדות הקבלנים יוסי גורדון מנכ''ל התאחדות הקבלנים
צילום: משה כהן

החלטה של משרד התמ''ת תגרום לעלייה במחירי הדירות

החלטה תמוהה של פקיד במשרד התמ"ת תגרום לעלייה במחירי הדירות, ההחלטה היא להטיל מס על ייבוא ברזל בשיעור של 133$ לטון ברזל ( 550 ₪ ) ובכך לייקר את הברזל בשיעור חד של כ- 25% באופן מיידי. בהתאחדות הקבלנים זועמים על ההחלטה ופועלים לביטולה, מנכ"ל התאחדות הקבלנים, יוסי גורדון, ציין כי ההחלטה התקבלה בצורה חד צדדית בלתי מידתית ובלתי סבירה..

מאת: נחי גל - "חדשות 24"   יום שני ל' סיוון תשס"ט
קישורים ממומנים** מבזקים **
קישורים ממומנים

בעוד ששר השיכון קורא לנקיטת פעולות להוזלת דירות לזוגות צעירים וראש הממשלה מקדם רפורמה במנהל מקרקעי ישראל במטרה להוזיל את מחירי הדירות, שנה בלבד לאחר החלטת הכנסת לבטל את המכס על הברזל על מנת להוזיל את עלויות הבניה בישראל לטובת רוכשי הדירות, קיבל ראובן פסח פקיד הממונה על היטלי סחר במשרד התמ"ת, החלטה תמוהה להטיל מס על ייבוא ברזל בשיעור של 133$ לטון ברזל ( 550 ₪ )  ובכך לייקר את הברזל בשיעור חד של כ- 25% באופן מיידי. כך טוענים בהתאחדות הקבלנים.

בעקבות ההחלטה קיבלו הקבלנים הודעות מיבואני הברזל ומיצרני הברזל המקומיים על ייקור מיידי של הברזל מכ- 2300 ש"ח לטון עד היום לכ- 2850 ₪ לטון לאחר החלטת המס.

בהתאחדות הקבלנים זועמים על ההחלטה ופועלים לביטולה.

ביום חמישי בערב נערכה  בהתאחדות הקבלנים ישיבת חירום דחופה בנושא בהשתתפות יועצים משפטיים ובימים הקרובים תגיש ההתאחדות באמצעות משרד עוה"ד יהודה רוה  עתירה מנהלית לביטול ההחלטה.

מנכ"ל התאחדות הקבלנים, יוסי גורדון, ציין כי ההחלטה התקבלה בצורה חד צדדית בלתי מידתית ובלתי סבירה. לדבריו: "אני בטוח כי שר התמ"ת, מר בנימין ( פואד ) בן אליעזר אינו מודע להשלכות של ההחלטה על המשק הישראלי. אם הוא היה מודע להן הוא לא היה נותן שבמשרדו תתקבל החלטה המנוגדת כל כך למדיניות הממשלה ופוגעת בציבור רוכשי הדירות".  

ייקור של 25% במחיר הברזל משמעותו שרוכשי הדירות ישלמו בשנה הקרובה תוספת של כ- 250 מיליון שקלים על דירות חדשות שיקנו (התייקרות לא מוצדקת של עוד כ- 1% לכל דירה).
רוכשים שכבר קנו דירות ולא השלימו את התשלומים לקבלן יגלו שהם נדרשים לשלם עוד מאות עד אלפי שקלים בכל תשלום כתוצאה מייקור המדדים, וכל זאת בשביל מה? הגנה לא נחוצה על יצרני הברזל המקומיים שהציגו בשנת 2008 רווחים יוצאי דופן ולאחר שמחירי הברזל החלו לרדת, ניצלו את המצב לנסות לקבל הטבות מפליגות מהמדינה. 

מלבד הפגיעה ברוכשי הדירות העלאת מחירי הברזל תייקר פרויקטים של המדינה בתחום התשתיות כמו פרויקטים של רכבת ישראל, הקמת גשרים ומנהרות ועוד, בעשרות אחוזים. הנזק המוערך לענף עומד על כ- 400 מיליון שקל.
"מחירי הברזל חזרו לרמתם מלפני שנתיים והם עדיין מאפשרים רווח משמעותי ליצרנים המקומיים ניתן לראות כי היצרנים המקומיים שהגישו את הבקשה להיטל הרוויחו ב- 2008 מאות מיליוני שקלים וההגנה עליהם לחלוטין לא נחוצה בעיקר שמי שמשלם את המחיר הם רוכשי הדירות" דברי גורדון.

יו"ר ועדת משאבים בהתאחדות הקבלנים, צחי לנדאו אומר כי: "ההחלטה לא קשורה למציאות היא התקבלה תוך זמן מאוד קצר וללא בחינה של ההשלכות שלה על המשק ולכן מעלה חשש אמיתי למניעים לא כשרים בקבלתה"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » כלכלה ובורסה » החלטה של משרד התמ''ת תגרום לעלייה במחירי הדירות

כלכלה ובורסה
 · המונים ב'יריד התעסוקה לציבור החרדי' שנערך בבנייני האומה
| יום ראשון כ"ב בתמוז תשע"א
 
 · צפו: שר התמ"ת בביקור ב'מרכז החרדי להכשרה מקצועית'
| יום שני י"ג בטבת תשע"א
 
 · "הציבור החרדי הוא 20 אחוז משוק ההשקעות הכללי"
| יום שלישי י"ד באלול תש"ע
 
 · גידול מרשים בייצוא לחו"ל מוצרי מזון בכשרות מהדרין
| מוצאי שבת כ"ז באדר תש"ע
 
 · באל על מרוצים מהחלטת שר התחבורה להפעלת קו סדיר לאילת
| יום ראשון כ"ג בשבט תש"ע
 
 · הרוכשים: "קידישיק הוא מותג שאנו מאמינים בו"
| יום שני י' בשבט תש"ע
 
 · בנק הפועלים ומשרד השיכון בודקים אפשרות לשיתוף פעולה
אברהם ברגמן | יום חמישי כ"א בטבת תש"ע
 
 · "הבצפר" מהיום גם במגזר החרדי
| יום שלישי י"ט בטבת תש"ע
 
 · אנשי מקצוע מהמגזר החרדי אינם רצויים בשוק העבודה
| יום חמישי י"ד בטבת תש"ע
 
 · בנק הפועלים: "הבנק המצטיין במתן שירותי סחר חוץ בישראל"
| יום רביעי ו' בטבת תש"ע
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר