חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » רוזנשטיין: ''אנחנו פועלים לשחרור מהיר של עצורי השבת''
הרב שלמה רוזנשטיין הרב שלמה רוזנשטיין
צילום: חדשות 24

רוזנשטיין: ''אנחנו פועלים לשחרור מהיר של עצורי השבת''

חבר מועצת עיריית ירושלים, הרב שלמה רוזנשטיין בראיון למהדורה המרכזית של חדשות 24: ''אנחנו פועלים נמרצות כדי לטפל בכל סוגיית העצורים על מנת לראות איך להביא לשחרורם כמה שיותר מהר'', הוסיף ואמר כי ברוב המקרים העצורים נעצרו ללא עוול בכפם • תוקף את מי שהוציא את השמועות שכביכול הייתה הסכמה שבשתיקה של 'יהדות התורה' עם ניר ברקת לפתוח את חניון קרתא.

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום שלישי ח' בתמוז תשס''ט
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

ירושלים סוערת מעל חמישים עצורים, שוטרים ומפגינים פצועים, איך לדעתך מונעים את הסרט הזה שוב?

 

"קודם כל במהלך היממה האחרונה אנחנו פועלים נמרצות כדי לטפל בכל סוגיית העצורים על מנת לראות איך להביא לשחרורם כמה שיותר מהר, ואני מקווה שגם בנושא הזה נוכל להביא בשורות, כמו בשאר הנושאים שעומדים על סדר יומה של היהדות החרדית בירושלים, אני רוצה לומר שאנחנו עושים ונעשה כל מה שאפשר כדי להחזיר את השקט לירושלים ולהחזיר את קדושת השבת לירושלים ולמנוע את הפירצה הזאת".

"זה ההזדמנות להתייחס לכל השמועות הזדוניות והידיעות המגמתיות והבלתי אחראיות שנעשות על ידי אנשים, או משועממים או הזויים, או אינטרסנטים לגבי עמדותיהם של נציגי יהדות התורה בעיריית ירושלים. למרות שהדברים כמעט שלא ראויים לתגובה אבל הדברים האלה הפכו מכל מיני גיבובי דברים להסתה פרועה ולהשתלחות בלתי אחראית ובלתי מרוסנת של כל מיני אנשים, ואני חושב שנעשה עוול גמור לנציגים.

מדובר בקבוצה של נציגים בקדנציה הנוכחית, שבניגוד לקדנציות קודמות שישבנו על סיר הבשר, אפשר לומר עם חמישה או שישה או שבעה סגנים עם לשכות מפוארות ומשכורות מנופחות, מדובר בנציגים שרצים מבוקר עד ערב לטפל בעשרות ומאות נושאים מידי יום, ברמה הציבורית וברמה הפרטית של אנשים ושל צרכי הציבור בעיר הזאת.

לבוא וכך להסית כנגד נציגי הציבור. ושוב, המעשים כולם נעשו על דעת גדולי ישראל כששוב אני רוצה להדגיש בפעם המי יודע כמה, מעולם לא אמר נציג חרדי בעיריית ירושלים למישהו שמותר לפתוח חניון, מעולם לא נתן נציג יהדות התורה בעיריית ירושלים למישהו את התחושה שפתיחת חניון תעבור בשלום.

התסריטים השחורים ביותר והמורכבים ביותר הוצגו לפני ראש העיר לגבי כל הנושא שקוראים לו פתיחת החניון, לבוא ולהטיח דברים וגם אנשים שלא מכירים את הסוגיה, אני לא יכול לחשוף את כל הפרטים של הסוגיה וגם לא את כל מה שנאמר לנו על ידי גדולי ישראל לאורך כל המשא ומתן הזה, אבל אנחנו במשך החודשים האחרונים שעות וימים ארוכים ומנסים למנוע את הפירצה הזאת בחומות השבת בכל דרך שהיא.

זו בושה, זו בושה בכלל לדבר על הנושא הזה ולהגיב על הדברים האלה אבל דמם של נציגי הציבור אינו הפקר וחייבים להשים את הדברים כפי שהם, אנחנו מבינים לכאבם של כל מיני אנשים מתוסכלים שרוצים לראות את יהדות התורה כאן או שם אבל את ההדרכה ואת ההוראות אנחנו נקבל מפי גדולי ישראל, ואת אשר ירונו נעשה.

אנחנו כרגע לא עומדת על הפרק פרישה מהקואליציה משום שגדולי ישראל לא הורו על הדבר הזה, מאמצים נעשים כל העת על מנת למנוע את הפירצה הזאת כפי שנעשו בחודשים האחרונים ונמשיך לעשות את אשר מורים לנו גדולי ישראל".

 

מה היא תגובתך לאיומים שקיבל ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת וסגנו פפה אללו, איך זה קורה שהמגזר החרדי שולח איומים או שזה דווקא מדובר באנשים שמנסים להתסיס את השטח?

 

"אני רוצה להגיד שמי שראה את השבת האחרונה ראה דברים מאוד ברורים, הדברים שגדולי ישראל קראו להם שזה הייתה התפילה היפה וההמונית שהייתה ברחוב בר אילן בליל שבת שהתנהלה בצורה כפי שיהודים מנהלים מחאה, וזעקה וכאב על הפירצה בחומות השבת זה מה שגדולי ישראל הורו לעשות. מי לאחר תום תפילת ליל שבת ברחובה של עיר, שזה מה שהורו גדולי ישראל לעשות, ועד היום הזה, כל מה שנעשה נעשה בניגוד גמור לדעת גדולי ישראל.

אפילו לדעת 'העדה החרדית' שגם היא הוציאה הבהרות ברורות בנושא הזה. זה מעשים אשר לא יעשו זה מעשים שאנחנו מתנערים מהם, מתנגדים להם, וכמובן שגם איומים שזה דבר שמתחבר היטב לכל מה שקרה בשבת אחר הצהריים והיום זה דברים שלא עולים על דעת גדולי ישראל, ולא על דעת גדולי ישראל מ'העדה החרדית' גם כן. לעשות את הדברים האלה זה לא ראוי ולא הוגן, וחבל מאוד שאנחנו צריכים היום הזה לאורך היום לעסוק בנושא של שחרור עצירים ותנאי מעצרם במקום להמשיך לדאוג לרווחתם של תושבי ירושלים והציבור החרדי ולדברים העומדים לפתחנו מידי יום ומידי שעה".

 

אם לדעתך זה באמת אירועים שלא קשורים למחננו ולא על דעתנו, מה הסיבה שאתם דואגים לציבור זהה ומנסים לשחרר אותם את העצירים וכדומה?

 

"בכל זאת מדובר באחים שלנו ובמקרים רבים מדיווחים שאנחנו קיבלנו ומקרים שהגיעו אלינו מדובר גם בבחורים או נערים או אנשים ללא עוול בכפם לפי טענת המשפחות או האנשים שהיו בסביבותיהם.

אנחנו צריכים לדון עם המשטרה ולהביא את הדברים לפתחם של מפקדי המשטרה כדי להעמיד אותם אולי על אי אילו טעויות שנעשו על ידי עצירת אנשים שלא קשורים לדברים שנעשו על אנשים עוברי אורח תמימים שנחשדו או שהייתה טעות בזיהוי.

אלה הדברים שבהם אנחנו עוסקים, וגם אלה שעשו מה שעשו יש תנאי מעצר ויש דברים כאלה ואחרים שברור שהשהות שם, במגרש הרוסים, היא שהות שבוודאי לא מתאימה ליהודי שומר תורה ומצוות שלכן אנחנו צריכים לעשות כל שבידינו כדי להביא כמה שיותר מהר לשחרורם.

כמובן שכל זה תוך אמירה ברורה לכלל הציבור שזו לא אמירה שלנו, זה אמירה של גדולי ישראל, וזאת אמירה של הרבנים וזאת אמירה של כל העדות והחוגים, לא להיגרר למעשי אלימות, לא להיגרר למעשים כאלה שיכולים להביא יהודי למגרש הרוסים. זה לא מקום וזה לא דרך, לא הדרך לשמה ולא המעשים שמביאים לשמה וגם לא השהות שמה, זה לא מקום ליהודי שומר תורה ומצוות".

 

לסיום במצב הקיים במאבקי השבת אתה צופה לראות את יהדות התורה מחוץ לקואליציה או שזה לא יקרה?

 

"נכון לרגע זה לא מדובר על יציאה מהקואליציה כיוון שאין לנו הוראה כזאת, ויש הוראה שלא לשנות כרגע את המצב אם תתקבל הוראה אחרת אני חושב שהדברים פתוחים שום דבר לא סגור וכל תרחיש שיכול להתקיים וגם בתרחישים שאני הצגתי לראש העיר טרם הפתיחה הזאת.

אני בעצמי דיברתי עם ראש העיר ואמרתי לו, שיקח בחשבון שהדברים יכולים להידרדר לכאן ולשם, ונתתי בפניו את התסריטים הכי חמורים שיכולים להיות כמובן כולל פרישה מהקואליציה. נכון לרגע זה אין הוראה כזאת ולכן לא מדובר על שום פרישה משום קואליציה בשלב זה".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
4. רוזנשטיין אנחנו פועלים לשחרר את העצורים של השבת 31-10-2012 10:00
* שמעון
1 - 2 - 3 שלושה כסילים \r\n1 למספר ו 2 נטורי קרתא והכסיל השלישי 3 נטורי קרתא ארס ... אני חייב לשאול אתכם אתם חרדים או דתיים או חילונים או שאתם שלושתכם לא יהודים בכלל שאתם יוצאים נגד הרב רוזנשטיין אחד שעושה למען השני ללא שום תמורה וללא כסף וללא על מנת לקבל פרס במקום לשבח אותו על עבודתו למען האנשים העצירים שנעצרו על שהפגינו נגד החילול השבת ועוד שיהודים הם אלה שמחללים את השבת אז אני יש לי את הכבוד להצדיע להם כי הם הגיבורים שהאלוקים אוהב ואתם זה מה שיקרה לכם וזה לא אני אומר זה ״מקתובה״ כתוב בתורה כל המחלל את השבת מות ימות - מות ימות זה לא עוד אחד שמת ללא היסורים זה שהתורה כותב עליו שימות ימות במיתה משונה לא סוד ש 80% אחוז אלה שמתו בתאונות ההרוגים הם הם שחיללו את השבת אז במילה אחד אתם טיפשים כנאמר אין סכל אין דאגות
3. השם שלך מעיד על הכל דיסלקט 1-7-2009 14:13
* למספר 1
2. אגד נוסעת בשבת כל עוד שזה משרתת אותנו החזיר כשר 30-6-2009 19:49
* נטורי קרתא
1. נשמע מפגר הרוזנשטיין הזה 30-6-2009 15:30
* נטורי קרתא ארס
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » רוזנשטיין: ''אנחנו פועלים לשחרור מהיר של עצורי השבת''

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר