חדשות 24 » כלכלה ובורסה » מאות בוגרי 'מבח''ר' השתלבו בשוק העבודה
שולחן הכבוד בטקס חלוקת התעודות שולחן הכבוד בטקס חלוקת התעודות
צילום: יח"צ

מאות בוגרי 'מבח''ר' השתלבו בשוק העבודה

מאות בוגרים מהמגזר החרדי שסיימו לימודי תואר ראשון מטעם אוניברסיטת חיפה השתלבו בעבודה במקצועות ריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית וסיעוד, דבר זה מעיד כאלף עדים על ההערכה המקצועית לה זוכים הבוגרים, כשרוב התלמידים מתחילים את הלימודים ללא כל תעודה קודמת וללא בקיאות בשפה האנגלית.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום ראשון כ' בתמוז תשס"ט
קישורים ממומנים** אומן אקספרס **
קישורים ממומנים

מאות בוגרי מכללת בני ברק החרדית - 'מבח"ר' סיימו לימודי תואר ראשון מטעם אוניברסיטת חיפה וזכו להשמה מיידית בעבודה. הבוגרים במגמות עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק וסיעוד, הוכשרו במגמות האוניברסיטאיות המשותפות למכללה החרדית ולאוניברסיטת חיפה, וסיימו את לימודיהם בהצלחה מרובה תוך שהם זוכים להערכה רבה מכל הגופים המקצועיים העוסקים בתחום.

שני טקסים מקבילים רבי רושם נערכו בשבוע שעבר בהם הוענקו התארים לבוגרים ובוגרות בהשתתפות בני המשפחה, סגל המרצים מחיפה ואורחים רבים שבאו לברך ולהביע את הערכתם הרבה למכללה ולומדיה, וליוו את הבוגרים בברכת הצלחה והמשך תנופה ויצירה במקומות העבודה החדשים.

בטקס שנערך בהשתתפות ראשי אוניברסיטת חיפה בראשות רקטור האוניברסיטה פרופ' יוסי בן ארצי וראשי החוגים, הביעו הדוברים את הערכתם המרובה לתלמידים שזכו לצעוד כברת דרך ארוכה וכמעט בלתי אפשרית, כשרוב התלמידים מתחילים את הלימודים ללא כל תעודה קודמת וללא בקיאות בשפה האנגלית, ובמסירות והתמדה עקבית צעד אחר צעד הוכיחו את יכולת הבוגרים מהקהילה החרדית להגיע להישגים מרשימים במיוחד, ולזכות לציוני שבח רבים.

ואכן התוצאות מעידות כאלף עדים על ההצלחה הגבוהה.
בימים אלו של סערה ואי ודאות כלכלית כשמציאת עבודה קשה להשגה, זכו למעלה מתשעים וחמש (!) אחוז מהבוגרים להשמה מלאה בעבודה, כשהם משתלבים בהצלחה רבה בתפקידים בכירים במקצועות אלו, דבר המעיד כאלף עדים על ההערכה המקצועית לה זוכים הבוגרים.

מנכ"ל המכללה הרב מאיר יעקובוביץ' נשא דברים על ההשקעה הרבה שהייתה מנת חלקם של התלמידים, לרכוש מקצוע לפרנסה לאחר יום של לימוד או של עשייה ופעילות קודמת, ועמד על הצורך במקצועות אלו בקהילה והזכות שנפלה בחלקם של הבוגרים להיות שותפים בעשייה זו. 

כמו כן הודה למנהלי התוכניות מר ברק עמר וגב' ב. גוטרמן על תרומתם הרבה להפעלת התוכניות במכללה ועל היותם קשובים באופן מתמיד לצורכי הלומדים.

רקטור אונ' חיפה פרופ' בן ארצי נשא דברים נרגשים אודות הזכות לה זכתה האוניברסיטה לתת כלים מקצועיים למשתלמים מקרב הציבור החרדי שהפתיעו את הנהלת האוניברסיטה ברמת הישגיהם הגבוהה במיוחד.
פרופ' בן ארצי הביע את תקוותו והחלטתו לאפשר לימודי המשך לתואר שני ושלישי ובכך לשדרג את מעמדה האקדמי של מכללת מבח"ר. 
 

כמו כן נשאו דברים ד"ר אמנון לזר ראש ביה"ס לעו"ס, מנהלי המגמות במבח"ר ובוגרים רבים, שהעלו על נס את הנהלת מבח"ר ואונ' חיפה שהשכילו להעניק לבוגרים את הכלים המקצועיים ביותר לפרנסה, זאת לצד הנהלת בתי החולים, מחלקות הרווחה בעיריות השונות ועמותות הרווחה בהם השתלבו הבוגרים בהצלחה, כשהם מעניקים טיפול איכותי ורגיש תרבות בהבנה מיוחדת של הקהילה.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » כלכלה ובורסה » מאות בוגרי 'מבח''ר' השתלבו בשוק העבודה

כלכלה ובורסה
 · המונים ב'יריד התעסוקה לציבור החרדי' שנערך בבנייני האומה
| יום ראשון כ"ב בתמוז תשע"א
 
 · צפו: שר התמ"ת בביקור ב'מרכז החרדי להכשרה מקצועית'
| יום שני י"ג בטבת תשע"א
 
 · "הציבור החרדי הוא 20 אחוז משוק ההשקעות הכללי"
| יום שלישי י"ד באלול תש"ע
 
 · גידול מרשים בייצוא לחו"ל מוצרי מזון בכשרות מהדרין
| מוצאי שבת כ"ז באדר תש"ע
 
 · באל על מרוצים מהחלטת שר התחבורה להפעלת קו סדיר לאילת
| יום ראשון כ"ג בשבט תש"ע
 
 · הרוכשים: "קידישיק הוא מותג שאנו מאמינים בו"
| יום שני י' בשבט תש"ע
 
 · בנק הפועלים ומשרד השיכון בודקים אפשרות לשיתוף פעולה
אברהם ברגמן | יום חמישי כ"א בטבת תש"ע
 
 · "הבצפר" מהיום גם במגזר החרדי
| יום שלישי י"ט בטבת תש"ע
 
 · אנשי מקצוע מהמגזר החרדי אינם רצויים בשוק העבודה
| יום חמישי י"ד בטבת תש"ע
 
 · בנק הפועלים: "הבנק המצטיין במתן שירותי סחר חוץ בישראל"
| יום רביעי ו' בטבת תש"ע
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר