חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » מוזס: חינוך לערכים יהודיים שורשיים ימנע אלימות בביה''ס
ח''כ מוזס בסיורו במירון ח''כ מוזס בסיורו במירון
צילום: ד.צ.ל - מירון

מוזס: חינוך לערכים יהודיים שורשיים ימנע אלימות בביה''ס

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס אמר היום בדיון בועדת החינוך על תיקון חוק זכויות התלמיד, כי רק חינוך לערכים יהודיים שורשיים ימנע אלימות תלמידים בבתי ספר.

מאת: נחי גל - "חדשות 24"   יום שלישי כ"ב בתמוז תשס"ט
קישורים ממומנים** 2525 - תמונות ומבזקי חדשות און ליין**
קישורים ממומנים

"הצעת  "חוק זכויות התלמיד" מעיקרה באה במצב שלאחר החטא, ומה קודם לחטא, מה ירתיע את התלמיד מלחטוא?" בדברים אלו פתח ח"כ הרב מוזס את דבריו בדיון שקיימה ועדת החינוך של הכנסת על תיקון חוק זכויות התלמיד שיוזם שר החינוך גדעון סער.

היוזמה לתיקון החוק התבקשה מאליה בשל מקרים רבים של אלימות ועדויות של מנהלי ומורי בתי ספר ברחבי הארץ על העדר סמכות להנהלה לנקוט בצעדי ענישה או השהיית תלמיד בעקבות מעשה אלימות חריג.

שר החינוך שהציג את הצעת התיקון המוצעת אמר כי צריך לחזק את סמכות המורים והמנהלים כדי ליצור מציאות שונה במערכת החינוך. דבריו, זכו לתמיכת חברי הכנסת החברים בועדה.

ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס בירך על ההחלטה לתקן את החוק ולקבוע כללים ברורים וגבולות מוצקים לסמכות הבית ספרית, ואמר "התלמיד מגיע מן הבית ספוג במנה גדושה של צפיה בתכנים שאינני רוצה לפרט משום הרחק מן הכיעור והדומה לו. סקרים שפורסמו מדווחים על למעלה מ – 50% מהתלמידים המרגישים מאויימים במסגרת בית הספר, האם אתם יודעים כי 38% מן המורים או ההורים של אותם תלמידים מרגישים מאויימים?! הדרך היחידה להלחם בתופעת האיומים, האלימות וההתנהגות הלא ראויה בין כתלי בית הספר היא לחנך לערכים ולדרך ארץ 'שמע בני מוסר אביך ואל תיטוש תורת אמך' ".

"קראתי על יוזמה להצעת חוק המחייבת את התלמידים לקום בפני המורה עם כניסתו אל הכיתה. כשהחינוך הוא ערכי ושורשי אין צורך בחקיקה כזו והתלמידים מחונכים כבר מהבית לדרך ארץ כלפי ההורים והמורים! ובנביא כבר נאמר 'כי שתיים רעות עשה עמי, אותי עזבו מקור מים חיים לחצוב להם בורות נשברים אשר לא יכילו המים' "

"הגיע הזמן שנזכור את המשפט שאמר אברהם אבינו "אם אין יראת אלוקים במקום הזה והרגוני" אם אין חינוך שורשי, ערכי ויהודי כי אז והרגוני.

"בתקופת היותי משנה למנכ"ל משרד החינוך בתקופת השר זבולון המר ז"ל נסענו לסיור עבודה בארה"ב שם ביקרנו בבית ספר בקוני איילנד בו למדו תלמידים יהודיים וגויים יחדיו. משרד החינוך במסגרת פרוייקט חינוך יהודי בגולה היה מתקצב שעות גם לבית ספר זה.  מנהל בית הספר פנה אלינו ובפיו בקשה: "נא אשרו לנו עוד שעות חינוך יהודי! אלו השיעורים היחידים המחנכים את התלמידים למעודנות, לדרך ארץ!"

ח"כ הרב מוזס אף התייחס אל דבריו של ד"ר יצחק קדמן מנכ"ל המועצה לשלום הילד אשר סיפר לחברי הכנסת כי נתקל במקרה בו מורה שהגיע לכיתה ללא מזגן ברח מן החדר: "בירושלים, בחינוך החרדי חסרות לנו 1,200 כיתות והתלמידים יושבים ולומדים בקרוואנים ללא תנאים וללא מזגנים ואף מורה לא ברח"

"אני קורא לחוקק חוק לזכויות המורים וההורים ובכך נביא לשינוי המיוחל של שמע בני מוסר אביך ואל תיטוש תורת אימך" סיכם. לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » מוזס: חינוך לערכים יהודיים שורשיים ימנע אלימות בביה''ס

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר