חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » נציגי עיריית אלעד בסיור במחצבות ''הנסון'' הסמוכות לאלעד
צילום: איתי גדסי

נציגי עיריית אלעד בסיור במחצבות ''הנסון'' הסמוכות לאלעד

אנשי לשכת ראש העיר אלעד ונציג אלעד הירוקה סיירו בשטח המחצבה והתרשמו מהפעילות הנעשית במקום. ואף חזו בפיצוץ האדמה הסלעית בזמן אמת.

מאת: אברהם ברגמן - "חדשות 24"   יום שלישי כ''א באב תשס''ט
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

לאחר הדיון בכנסת בו הועלו טיעונים קשים על מטרדי רעש, אבק, וזעזועי קרקע בעיר אלעד, אשר מקורם ככה"נ בפיצוצי הסלעים של מחצבת הנסון, ערכו נציגי העירייה יחד עם מנהלי מחצבת "הנסון" סיור מקצועי באתר, כדי להתרשם מקרוב אחר העבודה והמפגעים היוצאים ממנה.

הסיור החל בסקירה מקיפה על פעילות המחצבה, ולאחר מכן על התוכניות להפחתת הרעש, האבק וזעזועי הקרקע. מנהל מחצבות מרכז של הנסון מר ניסים ג'ברי אמר כי נעשות פעולות כל הזמן כדי להימנע ממטרדי האבק, לצורך כך המחצבה מביאה מים מים-המלח כדי לפזר על כבישי הגישה, וכך "להדביק" את הקרקע, בכדי למנוע את האבק הנוצר מנסיעת משאיות על הצירים. לצורך כך גם הגבילו בהנסון את מהירות הנסיעה למינימום. לאחר מכן תיאר את התוכניות להפחתת מטרדי הרעש באם ישנם כאלו, ואמר כי לאחר שמוצו עתודות הקרקע באזור המרכזי, והקרקע עמוקה דיה, בתוך שנה וחצי – עד שנתיים, יורדו כל מכשירי הגריסה והנפות לעומק הקרקע, וכך הקרקע תמנע את פיזור הרעשים והזעזועים מהמכונות.

בנוסף ציין כי במקום בו עומדים מתקני הגריסה והנפות יוקם אתר ירוק לרווחת התושבים, ובסמוך לו – המשך לאיזור תעשייה.

במסגרת הסיור הופעלו מספר טונות של חומר נפץ, והוא נעשה בהשהיות של 25 מילי-שניה מכל פיצוץ, כשבמרחק משם עומדים מנהל לשכת ראש העיר הרב חזי חנונו, דובר העירייה איתי גדסי, ונציג אלעד הירוקה הרב מנחם שם טוב, יחד עם מנהלי "הנסון" כדי להתרשם מעוצמת הפיצוץ.

בשעה שנקבעה, נשמע פיצוץ עמום באדמה, אך לא הורגש זעזוע באדמה, אך עם זאת למרבה הפלא, ראש העירייה הרב יצחק עידן ששהה בביתו באותה שעה ושוחח בטלפון עם מנהל לשכתו הרב חנונו אמר כי הרגיש כי "ביתו רעד".

לאחר הסיור סוכם בין הנוכחים כי חברת הנסון תגביר את שיתוף הפעולה וההידברות עם העירייה, והארגונים "חרדים לסביבה" ו"אלעד הירוקה" במטרה  לטפל במכלול הנושאים לשיפור ורווחת איכות חיי התושבים באלעד. וכן תיבדק אפשרות להודיע לתושבים בטרם הפיצוץ.

בנוסף, כמוסכם בוועדה לפניות הציבור, יזורזו ההליכים והפעולות כדי לזרז ולקדם את הטמנת מתקני החציבה בתוך בור החציבה, פעולה אשר תשפר ותצמצם לעין ערוך את המפגעים הקיימים באזור ותשפר את איכות חיי התושבים, זאת לדעת כל הגורמים המקצועיים, העירייה והתושבים. המשרד להגנת הסביבה יערוך בדיקות נוספות למחצבה של עמידה בתקנים, פיקוח ובקרה צמודים, תוך שימת דגש על זיהום האוויר ועוצמת הפיצוצים. ובמסגרת הקרן לשיקום מחצבות, עם סלילת כביש 471, תוקם סוללת עפר, תישתל צמחייה ויעשה פיתוח נופי מתאים לרווחת התושבים.

חשוב לציין כי יו"ר  הועדה לפניות הציבור ח"כ הרב אורי מקלב הודיע כי לאור הטענות בדבר העלייה הגבוהה בשיעור התחלואה של תושבי הסביבה ובמיוחד אצל תינוקות וילדים, בכוונתו לפנות לסגן שר הבריאות בבקשה לבצע בדיקה מקצועית וסקר מקיף בנושא, בישוב אלעד ובקיבוץ נחשונים, הסמוכים למחצבת הנסון.

בסיור השתתפו גם מנהל מחצבת מגדל צדק מר חגי שגב, מנהל הנכסים, הבטיחות והגנת הסביבה של הנסון מר רן גלעד, ומנהל מרחב מרכז בהנסון מר אילן אידלמן. 

כמו"כ במסגרת פעילות העירייה עם חברת "הנסון" מתוכננים סיורים מודרכים לתלמידי בתי הספר ותלמודי התורה בעיר במחצבה. סיור עם הסברים מפורטים ומעניינים על אופני החציבה, שיטות פיצוצי הקרקע, הכרייה, גריסת הסלעים, ופיצוץ קרקע בזמן אמת.

צילום: איתי גדסי

לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. מחצבות הנסון שיכות לציבור 22-10-2011 11:59
* משה מאירי
מחצבות הנסון לשעבר פויניר קבלו זכיון ל25 שנה כבר עברו למעלה מ40 שנה המחצבים שייכים לציבור אזרחי המדינה ויש צורך להחזירם למדינה הנסון עמדה למכירה כאשר יש לה 250 מליון שח מזומנים שנשדדו מהזרחי המדינה ישל ומיד גזל וחזירות מידי חברות בחול .
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » נציגי עיריית אלעד בסיור במחצבות ''הנסון'' הסמוכות לאלעד

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר