חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » עלו לגרש את המתיישבים ב''חומש'' ושבו כלעומת שבאו
צבא הגירוש בפינוי יהודים צבא הגירוש בפינוי יהודים
צילום: חדשות 24

עלו לגרש את המתיישבים ב''חומש'' ושבו כלעומת שבאו

שוב עלו כוחות גירוש לחומש לפני השבת: עקב זעם חיילי המילואים - ירדו עם כניסת השבת - שבת רביעית ברציפות שאוגדת איו"ש משתמשת בשבת ככלי ל"הענשת" אזרחי מאחזים או חומש.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום ראשון ג' באלול תשס''ט
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

ביום שישי בשעות אחר התהרים עלו לפי פקודה חיילים ושטרי מג"ב לישוב חומש כדי לגרש את האזרחים הנמצאים במקום מזה שנתיים ושלושה שבועות ברציפות.

גם הפעם, כמו בשבת שעברה, לא הצליחו הכוחות למצוא את האזרחים.

לאור התמרדות וזעם של חיילי גדוד המילואים המשרת בתעסוקה בגזרה,  נאלצה האוגדה להורות על ירידה מהמקום בכניסת השבת.

יוסי דגן מארגון "חומש תחילה" מספרים כי הכוחות שנשלחו לגרש את הנמצאים בחומש חיפשו ברחבי הישוב ולאחר מכן הביטו מחומש אל המראה המדהים של "חצי מדינה" פרוש למרגלות חומש, מצפת וחיפה דרך תחנת הכוח חדרה ועזריאלי בתל אביב ועד לתחנת הכוח באשדוד, ואמרו זה לזה: אנחנו לא מבינים למה היה צריך לפנות את חומש".

לפני שבועיים התקיים פינוי בחומש בעיצומו של ליל השבת.

בשבת שעברה שוב התקיים נסיון פינוי בחומש אלא שבשבוע שעבר הודלף מידע על הפינוי המתוכנן לכניסת השבת  לפעילי "חומש תחילה" מבעוד מועד, והארגון אף הוציא הודעה שפורסמה בכלי התקשורת ביום שישי בבוקר כעל התכניות לפינוי בליל שבת וכי לא יירתעו מצעדי איום והפחדה בלתי חוקיים מסוג זה.

ואכן, עשרות שוטרי מג"ב ומשרת ישראל עלו לחומש קרוב לכניסת השבת והחלו במחסומים ובחיפושים אחר אזרחים במקום.

הפעילים, אשר ידעו מראש על תכניות הפינוי, הסתתרו בתוך שטח הישוב – בתחומי הערוב שהותקן מחדש במקום.

לאחר ירידת הכוחות הרבים, יצאו הפעילים, התפללו תפילת ערביתף קידשו על היין והחלו בסעודת השבת.

בארגון חומש תחילה  הגיבו בזלזול ובציניות על מה שמתחיל להסתמן כחזרה לתקופת הפינויים הקבועים בלילות שבת וחג:

"אנו מודים לאוגדת איו"ש ולעומד בראשה על תגבור האבטחה  הקבוע בלילות שבת בחומש ועל תוספת של עשרות יהודים אחת לשבוע בחומש. ההתרעות של נועם תיבון הן כנראה צדיקות מאוד או לפחות שומרות מסורת משום שהן מופיעות כמעט תמיד דווקא בשבתות ובחגים.

יש להדגיש כי השהייה בחומש מתקיימת בקביעות מזה שנתיים ושבועיים וכי האזרחים העולים לחזק ולהצטרף לשוהים בחומש בשבתות, כמו גם בשאר ימות השבוע, מקפידים לעלות שלא בסמוך לכניסת השבת ע"מ של לייצר מראית עין או לתת תירוץ למאן דהו.

במהלך השנתיים ושבועיים של שהייה רצופה בחומש, בזמנים בהם היו התרעות באמת, הקצינים באזור ידעו לפנות והאזרחים ירדו מחומש מרצונם מתוך אחריות ושבו למקום שוב לאחר מכן" – מדגישים בארגון.

אנו לא נרתע מרדיפות והתנכלויות מכוונות תוך שימוש בשם הבטחון לשווא" – מבטיחים ב"חומש תחילה" – "הרדיפה האובססיבית כנגד החזרה לחומש רק ממחישה לנו כמה המהלך חשוב. השהייה היומיומית בחומש תלך ותתחזק עד לבניית הישוב מחדש".

נסיונות הפינויים בלילות השבת בחומש התקיימו על רקע חילול השבת שהתקיים בפינוי "שבות עמי" בליל השבת לפני שלושהשבועות, בעקבותיו הגיש ועד מתיישבי השומרון תלונה לרמטכ"ל כנגד מפקד אוגדת איו"ש תא"ל נועם תיבון על חילול השבת שגרם תיבון לחייליו ולמתיישבים היהודים.

השבוע קיבל ארגון "חומשתחילה" חיזוק ממלכתי משמעותי, כשהמשנה לראש והשר לנושאים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון,

יו"ר ש"ס וסגן ראש הממשלה השר אלי ישי,  יו"ר הבית היהודי השר דניאל הרשקוביץ והשר לענייני הסברה יולי אדלשטיין ביקרו בחורבות חומש במסגרת סיור במאחזים בשומרוןכאורחי גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון במסגרת פרוייקט סיורי מעצבי מדיניות בשומרון, פרוייקט המאורגן ע"י היחידה האסטרטגית במועצה   אזורית שומרון וועד מתיישבי השומרון.

המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון, אמר במהלך הסיור במקום כי "צריך לשקול בכובד ראש לחזור לחומש. ההתנתקות נתנה רוח גבית לאיסלאם הג'יהאדי. נסיגות מחזקות את הג'יהאדיסטים והטרור. גם הפתח לא ויתר על תורת השלבים".

השר הוסיף, כי "במקום הזה מבינים את המושג 'גב ההר'. אם מדברים על ביטחון אז אפשר להיזכר בתוכנית אלון וגם באמירות של רבין, גם אחרי אוסלו. השליטה בגב ההר מאפשרת למעשה את ההגנה האמיתית על מדינת ישראל וכל אלו שמזכירים שירי טילים יותר חשוב ממקומות ושטח אני מזכיר את נושא ירי הצלפים מבית ג'אלה לגילה, את הקסאמים והקטיושות. אין ספק שמבחינה ביטחונית ואסטרטגית - לשטח יש משמעות גם בעידן טילים".
 
השר אדלשטיין אמר בחומש כי הטעות שנעשתה בחומש יכולה לבוא לידי תיקון, "הדרך למתן תקווה לאחר הטעות של ההתנתקות, זה בהקמת חומש מחדש מתוך הבנה שהטעות שנעשתה יכולה לבוא לידי תיקון.  לאחר שנעבור את המכשול הראשון, מבחינת הסברה בעולם על עצירת הבנייה נתפנה לטפל בחזרה לחומש".

השר הרשקוביץ אמר בחומש, כי "זו הייתה איוולת לעקור את חומש ואת גוש קטיף ולפעמים אבן שטיפש זרק לבור - מאה חכמים לא יוכלו להוציא. דווקא בחומש אנו למדים שיש לקבל החלטות ממשלה וכנסת גם אם הן כואבות ולאפשר ליישובים שבהם ביקרנו להתבסס בהתאם להחלטות ממשלה קודמות".

בהמשך עבר הסיור ל"חוות גלעד", שם הוסיף השר לעניינים אסטרטגיים כי "יש להקים ועדת שרים לענייני התיישבות שתבחן את כל נושא הקפאת הבנייה והמאחזים ביהודה ושומרון".

מוקדם יותר אמר השר אלי ישי (יו"ר ש"ס) שהצטרף אף הוא לסיור, כי "לא נכון לומר שאנחנו מסיירים במאחזים בלתי חוקיים. אנחנו מסיירים ביישובים חוקיים, שאושרו על ידי ממשלות ישראל, מהתקופה של יצחק רבין ועד לפני כמה שנים".

גרשון מסיקה קבל במהלך הסיור על כך ש"גורמי שמאל קיצוני הסיטו בשנים האחרונות את הדיון מסוגייה פוליטית למשפטית". לטענתו, "הם אינם יכולים לנצח בבחירות, ולכן הם משתמשים בהמצאות משפטיות שאינן תקפות. על הממלשה החדשה לשנות מצב לא מתקבל על הדעת זה - לשם כך בחר בה העם".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » עלו לגרש את המתיישבים ב''חומש'' ושבו כלעומת שבאו

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר