חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » 'לשם מצות ציצית' בסינית?

'לשם מצות ציצית' בסינית?

תופעה מסוכנת של הונאת כשרות: במחזוריות כמעט קבועה, לקראת הימים הנוראים ותקופת החגים שבפתח מצאו גם סוחרים מפוקפקים כר חדש ומרתק לגריפת רווחים נאים - קבלני קשירה מעסיקים חמולות מפוקפקות על נשיהם וטפם העוסקים כולם בקשירה שלא כהלכה, ואפילו פועלי ייצור גויים בסין ובתאילנד עוסקים במרץ ובמיומנות רבה במלאכת הקשירה.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום רביעי י"ג באלול תשס"ט
קישורים ממומנים** טס לאומן? או לאוקראינה? כנס..**
קישורים ממומנים

בתקופה האחרונה מוצף השוק החרדי בחנויות ורשתות שיווק המציעות ללקוחות במחירים מגוחכים מגוון של ציציות לילדים ולמבוגרים קשורות ומוכנות ללבישה, כמנהגי העדות השונות.
שיאן של המכירות הינם בימי הרחמים בהם מהדרין ישראל קדושים במצות, ומתעטפים בציצית נאה השקולה כתרי"ג מצות.

ואמנם יותר ויותר יהודים יראים ושלמים רוכשים ציציות אלו לעצמם ולילדיהם בשל מחירן המוזל, מתוך אמונה תמימה שמוצר יהודי כמו ציצית בודאי מפוקח ונעשה כדרישת ההלכה.

לאחר בדיקה קלה הוברר כי מדובר בהונאה כשרותית גדולה המבוצעת על ידי "קבלני קשירה" שונים. "איך יתכן, אומר לנו בעל מפעל ידוע לציצית איתו שוחחנו, שבד הציצית העולה במקרה הטוב 2-3 שקלים, ופתילי הציצית (ייצור מכונה) העולים כ-  8 שקלים, אם נוסיף לכך את שכר המינימום של הקושרים וכמות ההספק לשעה, מלבד רווחי הסוכן שבדרך והמוכר הסופי, יתקבל מחיר בסיס של 25 שקלים לפחות, כיצד באורח פלא עומד מחירה של הציצית בשוק סביב 9-10 שקלים? האומנם עשרות עובדים לאורך התהליך כולו עושים את מלאכתם חינם אין כסף?!"

ואכן מעדויות רבות עולה כי קבלני הקשירה מעסיקים חמולות מפוקפקות על נשיהם וטפם העוסקים כולם בקשירה שלא כהלכה, ואפילו פועלי ייצור גויים בסין ובתאילנד עוסקים במרץ ובמיומנות רבה במלאכת הקשירה בסילודין 'לשמה', מי כשיטת ה'בית יוסף' ומי כ'אריז"ל'...

מבלי להיכנס לעניין ההלכתי, הרי שקשירת נכרים פסולה לחלוטין למצווה שכן אינם מחוייבים במצוה זו, ואף קשירת נשים וקטנים אינה לכתחילה. הרחוב החרדי מוצף ב'הידורי מצוה' אלו ואין פוצה פה ומצפצף.

משווקי הציציות הללו מתהדרים ב'פיקוח' שנעשה על הפתילים בלבד, נתון שאף הוא לא הוכח, אך מחירה של הציצית מדברת בעד עצמה. אם פתיל בנפרד מתומחר ב12 שקלים, מפליא עד מאוד שבתום קשירתו בכנפות הבגד יורד ערכו פלאים לרמה של 9 שקלים בלבד... 

בועדות הכשרות השונות מתריעים זמן רב על הנושא ומדווחים כי הנושא אכן פרוץ לגמרי והשוק מוצף בתוצרת נכרים שאין מקיימים בה מצות ציצית כלל. פעולות משמעותיות נעשו בנושא, כמו מערך קשירת הציצית של 'ועד הפיקוח לתשמישי קדושה' שע"י בד"צ העדה החרדית, המעסיקה משגיחים ומפקחים העוקבים משלב ייצור הפתילים ועד סיום הקשירה הנעשית על ידי יראים, כשכל ציצית וציצית מוחתמת בתווית עם הולוגרמה למניעת זיופים. אלא שעדיין למרבה הפלא תופעת הציציות הלא מפוקחות עדיין פורחת ומשגשגת, איך אומרים "לשם מצות ציצית" בסינית? - שאלתנו נותרה אילמת בחלל.

נדמה שהעובדות המזעזעות מדברות בעד עצמן. התופעה החמורה חייבת לבוא לכלל פתרון. אלא שעד אז אנו נדרשים לפקוח עיניים וללבוש בימים הנוראים ציצית, העשויה כהלכה "לשם מצות ציצית".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » 'לשם מצות ציצית' בסינית?

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · אלפי קשישים וניצולי שואה נזקקים זקוקים למוצרי מזון! - עוזרים כעת
דן אביב | מוצאי שבת י"ט בתמוז תש"פ
 
 · הגשמה מיוחדת ביום הזכרון לאב שכול - כתבה ותמונה
דן אביב | יום שלישי ד'''''''
 
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר