חדשות 24 » עיתונות תקשורת ואינטרנט » וידאו ותמונות: בביתר עילית עוברים לאינטרנט הכשר
הגר''י תופיק בכנס. הגר''י תופיק בכנס.

וידאו ותמונות: בביתר עילית עוברים לאינטרנט הכשר

העיר ביתר עילית הכריזה על מבצע התנתקות מהאינטרנט הפרוץ, לקראת יום הכיפורים, ובכך היא תהיה העיר הראשונה הנקיה בישראל, בכנס רב משתתפים שהתקיים אמש בנוכחות כל רבני העיר הוכרזו על תקנות בתי הדין לתושבי העיר.


מאת:  כתב "חדשות 24"   יום חמישי ו' בתשרי תש"ע
קישורים ממומנים** מתעניין בנייעס? חייג 1900502424 **
קישורים ממומנים

תחת הכותרת "בעשרת ימי תשובה תש"ע - העיר ביתר מתנתקת מהאינטרנט הפרוץ" התקיימה אמש עצרת ההתעוררות במעמד רבני העיר ביתר, חברי בתי הדין בעיר, רבני הקהילות ומנהלי המוסדות * מי שיתחבר יעשה זאת רק דרך האינטרנט הבטוח במסלול "אתרוג" של חברת "אינטרנט רימון" * רבני ביתר הטילו איסור חמור של התחברות לאינטרנט הפרוץ * בין החלטות העצרת: לא יתקבלו למוסדות החינוך ילדים שלהורים יש אינטרנט בבית * כל תושבי ביתר יחתמו על התחייבות לא להיות מחובר לאינטרנט הפרוץ בכל אופן ודרך שהוא וינהגו בנושא זה ע"פ פסקם של בתי הדין בביתר *


אמש ראתה העיר ביתר מחזה יוצא דופן, שלא נראה בה מאז נוסדה. כל רבני העיר, מרי דאתרא, רבני השכונות והקהילות התאספו במתנ"ס "ברסלב". אף אחד לא נעדר. הרבנים ישבו על בימת הכבוד כשהבימה צרה הייתה. תמימות הדעים אודות המטרה הנשגבה שלשמה נאספו, העידו כמאה עדים על חשיבות הכינוס. העיר ביתר נכנסה לשנה החדשה - שנת תש"ע - במשימה חדשה של ניקיון העיר והתנתקותה מהאינטרנט הפרוץ. במזרח האולם נתלה שלט גדול במילים אלו.

   בזה אחר זה הגיעו הרבנים שהוזמנו לאסיפה הדחופה שהתארגנה על ידי מזכירות בית הדין של ביתר, וכן העסקנים, גבאי בית הכנסת ומנהלי המוסדות של ביתר. בכנס נאמו לפי הסדר, הרב יודלביץ שליט"א, הרב אשר הכהן למל שליט"א רב קהילת חב"ד בעיר. רב העיר לקהילות הספרדים הגאון הגר"י תופיק שליט"א, הרב צבי ברוורמן שליט"א חבר בית הדין, הגרד"צ אורדנטליך שליט"א, רב העיר לקהילות האשכנזים.

   המרא דאתרא, הגאון הגרד"צ אורדנטליך שליט"א בנאומו המרגש הדגיש את גודל הסכנה הטמונה באינטרנט הפרוץ אשר רבים חללים הפילה "זו סכנה פי אלף מכל הסכנות האורבות לעם ישראל מבית ומחוץ. האינטרנט, הוא כמו צונאמי המאיים לבלוע ולסכן את כל בנין היהדות החרדית שנבנתה בזה הדור ברוב עמל וביגיעה גדולה. אסור שירד הנושא מסדר היום. יש להתריע. כל שעה. בכל מקום".

   הרב צבי ברוורמן שליט"א העומד מאחורי היוזמה הברוכה של הגברת המודעות להתנתקות מהאינטרנט הפרוץ, והוא אשר יזם את מסלול "אתרוג" עבור אלה החייבים את החיבור לצורך פרנסה. דיבר נרגשות וצעק ממעמקי ליבו על ההתעלמות מצד הציבור והרבנים מאלה המחוברים לאינטרנט אשר כידוע מדובר בעשרות אלפי חרדים אשר מחוברים לספקי אינטרנט פרוץ ר"ל: "לא לחינם התכנסו כאן כל רבני העיר ביתר. חמישים אחוז מהבעיות בעיר: שלום בית, חינוך ילדים מקורם מהאינטרנט. יש תבערה נסתרת בעיר. פצצת אטום עומדת מתחת לעיר. יש אנשים המחזיקים בביתם חבית חומר נפץ. מי יכול לקחת אחריות? לכן התכנסו כאן כל הרבנים לטכס עצה. ולא יגידו מה עושים בערים אחרות. אנחנו צריכים להתמודד עם העיר כאן... לא יכול להיות מצב שיהיה כאן בביתר יהודי ירא שמיים ששולח את ילדיו למוסדות תורה ויש לו בבית, לא טלוויזיה אחת, אלא משהו הרבה יותר גרוע. זה המלחמה של הדור".

הרב אשר הכהן למל שליט"א מחשובי רבני חב"ד בארץ אמר בכנס כי "אינטרנט פרוץ פוגע בזה שלא תהיה "יראתו על פניכם שלא תחטאו":"שני דברים יש בזה, קודם כל שאף אחד לא יודע, זה במסתרים. אך הקב"ה יודע מה נעשה בנסתרות. שכן עד כדי כך רוב הפעמים אדם מניח את החטא רק בגלל הבושה... זה הכי גרוע. זה מטריף את דעתו, אינו מסוגל להיפרד. לא רק רוחניות, גם גשמיות. לא מעניין אותו בני ביתו, לא פרנסה, לא אוכל ולא יושן. זה אחד הדברים הגרועים ביותר בעולם. שנית: הצופה בשחיתות מגיע לעבור על כל עשרת הדיברות, מאנוכי ה' אלוקיך ועד לא תרצח. הוא לא מרגיש אך הוא מאבד את כל התענוג תפילה בציבור, תפילין. אין בריה בעולם שיכולה לעמוד מול הפיתוי. זה ע"ז ועריות – אין מכשיר גרוע מזה – שהופך אותו להוט בבולמוס של כפירה ועריות. רואים אברכים תמימים שואלים שאלות מבזות... זה כלי שהקב"ה ברא לנצל לדברים טובים מה שלא היה אף פעם. 100 אלף ספרים ללמוד בעיון. כמו בכל דבר יש בחירה, התורה נותנת את הכוח ובחרת בחיים".

רבנים נוספים שהשתתפו במעמד המכובד: הגר"י ברזובסקי שליט"א רב בשכונת הגפן, הגאונים הרב מאיר שמחה הכהן אויערבך שליט"א, רב קהילת הר"ן, הרב עמי מזרחי, דיין בבד"צ  הספרדי בביתר, הרב אברהם שטיגליץ, רב קהילת צאנז בביתר, הרב יעקב סופר, רב קהילת ערלוי בעיר, הרב יהודה לייב הלשטוק מרבני ביתר, הרב חיים אקרמן מראשי הישיבות בביתר ועוד רבנים חשובים.

   רבני ביתר שכאמור הם הנחשונים לטהר את עירם ודווקא בעת הזאת ימי עשרת ימי תשובה, קיבלו שורה של החלטות שהוכרזו עם תום הכנס ע"י הרב פסח בורנשטיין שליט"א ספרא דדיינא של בד"צ ביתר כדלהלן:

   1. על כל אחד להשתדל לא להיות מחובר לאינטרנט בכלל
   2. על כל תושבי ביתר לחתום על טופס שמקבלים על עצמם מכאן ולהבא לא להיות מחוברים לאינטרנט פרוץ.
   3. מי שנאלץ להיות מחובר לצורך פרנסה וכדו' חייב להתחבר לאינטרנט מסונן ומבוקר במסלול "אתרוג" של חברת "אינטרנט רימון".
   4. כל מוסדות התורה והחינוך והעסקים חייבים להתחבר אך ורק למסלולים הנ"ל, ומנהלי בתי הספר והחינוך ידאגו שכל תלמיד הלומד במוסדותיהם ביתו נקי מאינטרנט פרוץ.
   5. הוחלט שבשבת קודש פרשת "שובה" ידרשו הרבנים שבכל בית כנסת על תקנות אלה.

 

   רב העיר הרב אורדנטליך שליט"א כשירד מהבימה לעבר הפתח פנה וביקש טופס כדי לחתום על טופס הצטרפות, בהתרגשות רבה היה הוא הראשון שחתם על הטופס כשבעקבותיו חתמו כל הרבנים וכל הנוכחים באולם. ראש העיר הרב מאיר רובנשטיין הנמצא בדרכו מאומן, עקב כך היה מנוע מלהשתתף בכנס שלח הודעה באמצעות הרה"ג ר' צבי ברוורמן שליט"א על הצטרפותו למבצע, ונתן את הבטחתו שבעז"ה מחשבי העיריה יתנתקו מאינטרנט פרוץ.

   הקמפיין הנקרא "חסימה טובה – לחתימה טובה" מעורר הדים רבים בעיר ביתר, ורבים מבקשים להצטרף ליוזמה ברוכה זו להתנתק בעצמם ולהשפיע על אחרים לא להיות מחובר לאינטרנט הפרוץ בשום אופן.

   העסקנים והרבנים מציינים שאין ספק שערים אחרות בארץ יצטרפו גם הם למבצע הנקיון הזה ובימים הקרובים יפנו הרבנים לבתי הדין בעיירות בארץ שיקיימו גם הם בימים קדושים אלה את ה"ובערת הרע מקרבך"

 ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ© ֳ÷ֳ¥ֳ´ֳ©ֳ· - ֳ₪ֳ¸ֳ¡ ֳ₪ֳ±ֳ´ֳ¸ֳ£ֳ© ֳ¹ֳ¬ ֳ¡ֳ©ֳ÷ֳ¸ ֳ°ֳ¥ֳ ֳ­ ֳ¡ֳ«ֳ°ֳ±.
ֳ₪ֳ¢ֳ¸''ֳ© ֳ÷ֳ¥ֳ´ֳ©ֳ· - ֳ₪ֳ¸ֳ¡ ֳ₪ֳ±ֳ´ֳ¸ֳ£ֳ© ֳ¹ֳ¬ ֳ¡ֳ©ֳ÷ֳ¸ ֳ°ֳ¥ֳ ֳ­ ֳ¡ֳ«ֳ°ֳ±.

ֳ₪ֳ¢ֳ¸ֳ£ֳ°
ֳ₪ֳ¢ֳ¸ֳ£ֳ°"ֳ¶ ֳ ֳ¥ֳ¸ֳ£ֳ°ֳ¨ֳ¬ֳ©ֳ× ֳ¸ֳ¡ֳ₪ ֳ₪ֳ ֳ¹ֳ«ֳ°ֳ¦ֳ© ֳ¹ֳ¬ ֳ¡ֳ©ֳ÷ֳ¸ ֳ²ֳ©ֳ¬ֳ©ֳ÷ ֳ°ֳ¥ֳ ֳ­ ֳ¡ֳ«ֳ°ֳ±לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
3. אינטרנט פרוץ הכי טוב! 5-3-2013 16:42
* מיכל
אני לא רוצה אתרוג אז אני חייבת על המחשבים שלי אתם לא קניתם לי אותם
אני עוברת לחולון ובבחירות הבאות אצביע מרצ
2. יישר כוח לכל העוסקים במלאכת קודש זו גמר חתימה טוב 24-9-2009 18:19
* חי
1. הגיע הזמן דווקא בעשרת ימי תשובה 24-9-2009 18:13
* אבנר
אבל למה רק בביתר???
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » עיתונות תקשורת ואינטרנט » וידאו ותמונות: בביתר עילית עוברים לאינטרנט הכשר

עיתונות תקשורת ואינטרנט
 · בנייני האומה: אלפים השתתפו בפורום מנהלים של 'המודיע' - צפו
יוסי אייזנשטיין | יום שישי כ"ג בתמוז תשע"ה
 
 · עיתונאים במפגש עם ראשי חברת סונול בנתניה ובחמי געש - גלריה
| יום שישי כ"א באדר א' תשע"ד
 
 · אישי ציבור ורבנים בשמחת הברית לבנו של מנחם טוקר-גלריית ענק
| יום שני כ"ה בסיוון תשע"ג
 
 · ב'מאה שערים' הפכו את שער מגזין "חדשות 24" למודעה
| יום שני ז' בטבת תשע"ב
 
 · תיעוד: נעצר אברך חסידי שהפריע לחלוקת עיתוני 'משפחה' בב"ב
| יום שלישי כ"ד בכסלו תשע"ב
 
 · גלריה - טקס חלאק'ה ברדיו "קול ברמה"
| יום חמישי כ' בחשון תשע"ב
 
 · ערב גיבוש לכתבי וצלמי 'חדשות 24' - תמונות
| יום שלישי ל' באב תשע"א
 
 · אורנג מציגה: מתחם המחשבה בבני ברק
| יום רביעי י"ז באב תשע"א
 
 · פורום המנהלים של המודיע - תשע"א
| יום רביעי ד' בתמוז תשע"א
 
 · רכש חדש לרדיו "גלי ישראל" - השדר "דוד חכם"
| יום שני ד' בסיוון תשע"א
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר