חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » צבא הגירוש הרס בברוטאליות את בית המדרש ב"חומש"
קירות בית המדרש שנרמסו עי הגי'פ קירות בית המדרש שנרמסו עי הגי'פ
צילום: חומש תחילה

צבא הגירוש הרס בברוטאליות את בית המדרש ב"חומש"

פיקוד מרכז מציג: וונדליזם בחומש – הרס מבנה בית המדרש והשחתת ציוד אישי של התלמידים, הכוחות התנהגו בברוטאליות רבה ולאחר שהרסו את המנה שהיה עשוי מלוחות דיקט, עלו על ההריסות עם הג'יפ ורמסו אותו שוב ושוב,

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום שישי ז' בתשרי תש"ע
קישורים ממומנים** אומן אקספרס **
קישורים ממומנים

כוחות צבא מגדוד "שמשון" עלו אמש  ל'חומש' והרסו בברוטאליות את מבנה העץ אשר שימש כבית המדרש של ישיבת חומש.

כזכור, מיד לאחר עליית האלפים לחומש במלאת שנתיים לגירוש לפני שנתיים וחודש הקים ארגון "חומש תחילה"  במקום ישיבה הפועלת במקום ברציפות, ובה לומדים בהתמדה תלמידים – לפני צבא ובוגרי צבא – בהתמדה ובעקשנות על אף הפינויים הרבים.

הכוחות התנהגו בברוטאליות רבה ולאחר שהרסו את המנה שהיה עשוי מלוחות דיקט, עלו על ההריסות עם הג'יפ ורמסו אותו שוב ושוב (תמונה מצורפת).

לאחר מכן השחיתו החיילים בוונדליזם  ציוד אישי של האזרחים השוהים במקום. החיילים קרעו בוונדליזם את ריפוד הספה ששימשה את האזרחים (תמונה מצורפת) והשחיתו ציוד אישי נוסף.

"מדובר בגדוד שהגיע לפני ימים ספורים לגזרה וזהו המפגש הראשון שלהם עם סיטואציה כזאת בגזרה" – אומר אחד מפעילי "חומש תחילה" ששהה במקום -  האטרף של החיילים היה פשוט מזעזע, היה נראה כאילו הם עברו שטיפת מוח נוראית".

מארגון "חומש תחילה"  נמסר כי כבר בלילה הונחה במקום אבן פינה למבנה חדש לישיבה – הפעם מאבן.

ההרס הברוטאלי והונדאליזם הקשה התבצע על רקע  חזרת התופעה של חילולי שבת רצופים בחומש.

בתקופה האחרונה, אומרים בארגון "חומש תחילה", התקיימו ארבעה פינויים בעיצומו של ליל השבת בחומש.

"משהו חמור מאוד עובר על פיקוד מרכז" – אומר יוסי דגן מארגון "חומש תחילה" – הפיקוד, אשר נתן לחיילי צה"ל את הפקודה הביזארית וההזויה לא לאכול במחסומים בחודש הרמדאן כי זה פוגע ברגשות הדתיים של המוסלמים, מקפיד להעניש את האזרחים השבים לחומש בפינויים המתבצעים במכוון תוך חילולי שבת והורס מבנה של בית מדרש. רק לםני זמן לא רב שרפו פורעים ערביים ספרי קודש של ישיבת חומש וכעת פיקוד מרכז הורס את מבנה בית המדרש.

מיותר לציין כי לא הוצא כל צו הריסה למבנה וכי בית המשפט קבע כבר פעמים רבות מאוד כי אין כל עברה בשהייה בחומש. מדובר בהרס שיטתי ובהתנכלויות פוליטיות מכוערות גרידא כי פיקוד מרכז הופך למרבה הצער לפוליטי יותר ויותר. 

לא נעבור בשתיקה על מעשים חמורים אלו. העניין יועלה בועדת החוץ והבטחון של הכנסת מיד עם פתחית מושב החורף לאחר חג הסוכות.

אנחנו יודעים בוודאות כי ההטרדות והרדיפה כנגד השבים לחומש מגיעות מלחץ הסטרי של שר הבטחון ואנחנו רק מתחזקים מהן – ככל שהשמאל הקיצוני נלחץ יותר מהשיבה לחומש כל אנו מבינים יותר את חשיבות המסר של תיקון הגירוש  לשינוי הכיוון של המדינה שיוביל בסופו של דבר להצלתה".

כזכור, לפני כחודש וחצי, קיבל ארגון "חומש תחילה" חיזוק ממלכתי משמעותי, כשהמשנה לראש והשר לנושאים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון,  יו"ר ש"ס וסגן ראש הממשלה השר אלי ישי,  יו"ר הבית היהודי השר דניאל הרשקוביץ והשר לענייני הסברה יולי אדלשטיין ביקרו בחורבות חומש במסגרת סיור   בשומרון כאורחי גרשון מסיקה ראש המועצה במסגרת פרוייקט סיורי מעצבי מדיניות בשומרון, פרוייקט המאורגן ע"י היחידה האסטרטגית במועצה   אזורית שומרון וועד מתיישבי השומרון.

המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון, אמר במהלך הסיור במקום כי "צריך לשקול בכובד ראש לחזור לחומש. ההתנתקות נתנה רוח גבית לאיסלאם הג'יהאדי. נסיגות מחזקות את הג'יהאדיסטים והטרור. גם הפתח לא ויתר על תורת השלבים".

השר הוסיף, כי "במקום הזה מבינים את המושג 'גב ההר'. אם מדברים על ביטחון אז אפשר להיזכר בתוכנית אלון וגם באמירות של רבין, גם אחרי אוסלו. השליטה בגב ההר מאפשרת למעשה את ההגנה האמיתית על מדינת ישראל וכל אלו שמזכירים שירי טילים יותר חשוב ממקומות ושטח אני מזכיר את נושא ירי הצלפים מבית ג'אלה לגילה, את הקסאמים והקטיושות. אין ספק שמבחינה ביטחונית ואסטרטגית - לשטח יש משמעות גם בעידן טילים".
 
השר אדלשטיין אמר בחומש כי הטעות שנעשתה בחומש יכולה לבוא לידי תיקון, "הדרך למתן תקווה לאחר הטעות של ההתנתקות, זה בהקמת חומש מחדש מתוך הבנה שהטעות שנעשתה יכולה לבוא לידי תיקון.  לאחר שנעבור את המכשול הראשון, מבחינת הסברה בעולם על עצירת הבנייה נתפנה לטפל בחזרה לחומש".

השר הרשקוביץ אמר בחומש, כי "זו הייתה איוולת לעקור את חומש ואת גוש קטיף ולפעמים אבן שטיפש זרק לבור - מאה חכמים לא יוכלו להוציא. דווקא בחומש אנו למדים שיש לקבל החלטות ממשלה וכנסת גם אם הן כואבות ולאפשר ליישובים שבהם ביקרנו להתבסס בהתאם להחלטות ממשלה קודמות".

מוקדם יותר אמר השר אלי ישי (יו"ר ש"ס) שהצטרף אף הוא לסיור, כי "לא נכון לומר שאנחנו מסיירים במאחזים בלתי חוקיים. אנחנו מסיירים ביישובים חוקיים, שאושרו על ידי ממשלות ישראל, מהתקופה של יצחק רבין ועד לפני כמה שנים".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. שיעיפו אותם משם 27-9-2009 09:39
* אורי
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » צבא הגירוש הרס בברוטאליות את בית המדרש ב"חומש"

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · אלפי קשישים וניצולי שואה נזקקים זקוקים למוצרי מזון! - עוזרים כעת
דן אביב | מוצאי שבת י"ט בתמוז תש"פ
 
 · הגשמה מיוחדת ביום הזכרון לאב שכול - כתבה ותמונה
דן אביב | יום שלישי ד'''''''
 
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר