חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » לא רק בב"ב: גם באלעד ייסגרו החנויות מוקדם בערבים
הרבנים בפגישה עם ראש העיר הרבנים בפגישה עם ראש העיר
צילום: יח"צ

לא רק בב"ב: גם באלעד ייסגרו החנויות מוקדם בערבים

בפגישה עם רבני הקהילות ובד"ץ "הישר והצדק" הודיע ראש העירייה הרב יצחק עידן: תוך מספר חודשים יופעל חוק העזר העירוני לגבי שעות סגירת החנויות בעיר • הרבנים: מצאנו אוזן קשבת אצל ראש העירייה

מאת: נחי גל - "חדשות 24"   יום ראשון ל' בתשרי תש"ע
קישורים ממומנים** מתעניין בנייעס? חייג 1900502424 **
קישורים ממומנים

בשורה טובה מגיעה לתושבי העיר מכיוונו של ראש העירייה הרב יצחק עידן: בפגישה עם רבני הקהילות בעיר שנערכה בחול המועד בסוכתו של הרה"ג ר' שמעון גוטמן שליט"א דיין בד"ץ "הישר והצדק" בעיר, הודיע רה"ע כי במידה והכול יתנהל כשורה, תוך שלושה חודשים תתחיל העירייה באכיפת חוק העזר העירוני לגבי שעות סגירת החנויות. ראש העירייה הוסיף כי הוא רואה חשיבות רבה בקידום החוק לאור תלונות רבות שמתקבלות בנידון, ולאור בקשת רבני העיר.

כזכור, כבר לפני כשנתיים עלתה דרישה בעיר שמליאת העירייה (אז: המועצה) תגביל בחוק את שעות סגירת החנויות. הדרישה הגיעה הן מצד תושבים המתגוררים בסמוך למרכזי המסחר בעיר, אשר הפעילות בשעות מאוחרות טורד את מנוחתם, והן מצד רבני העיר והקהילות אשר ראו את המצב שהיה כסכנה לעיר מבחינה רוחנית, מפני שהחנויות הפתוחות בשעות מאוחרות גורמות להתקבצות של נוער שוליים וכו'.

הצורך בחוק זה, שנשמע לראשונה ע"י הרבנים בעצרת ההמונים שנערכה בנושא זה במרכז "נחלת יצחק" מטעם "ועדת הרבנים לענייני קדושת העיר" לפני שנתיים בדיוק, תורגם לאחר מכן לפסים מעשיים כאשר ראש המועצה דאז הרב צביקה כהן אישר במליאת המועצה חוק עזר עירוני המגביל את שעות סגירת החנויות, בנוסח שהיה העתק מדויק של החוק הקיים בבני ברק.

מאז, כידוע, עברה אלעד תהפוכות רבות, שגרמו לכך שהחוק עדיין לא הגיע לידי מימוש, מה שאילץ את פעילי "ועדת הרבנים" להירתם בגופם כדי להביא לכך שהחנויות תסגרנה בשעות מתאימות. במקביל המשיכה הפעילות לקידום החוק, ובכינוס הרבנים שהתקיים בחודש ניסן שעבר פנו הרבנים במכתב אישי לרב עידן בבקשם לדאוג על קידום החוק. ראש העירייה אכן הבטיח בשעתו כי יעשה את מירב המאמצים לקדם את העניין.

כדי לבדוק את התקדמות פעילות העירייה להחלת החוק, פנו לאחרונה גורמי חינוך ותושבים לבד"ץ "הישר והצדק", אשר דרבן את ראש העיר בפעילותו לקידום העניין, ואף יזם פגישה בין הרבנים והתושבים לראש העירייה שלאור בקשת ביה"ד נענה להיפגש ולעדכן את הרבנים בנושא זה.

ואכן בפגישה שכאמור התקיימה בימי חוה"מ סוכות בביתו של הרב גוטמן השתתפו הגר"ד רוז'ין, הגרי"ב וואזנר, הגר"ש פלדמן אב"ד הישר והצדק, הגרש"פ ויינברגר, וכן הרה"ג ש"י סלמון שנשלח מטעם הגרמ"מ פקשר שנבצר ממנו להגיע למקום. בנוסף השתתפו תושבים המתגוררים בקרבת מרכזי-מסחר בעיר אשר קידום החוק חשוב גם להם.

לאחר שהרבנים ונציגי התושבים העלו היבטים שונים לגבי הצורך להפעלת החוק, ולאחר שהגר"ש כהן שנבצר ממנו לבוא שלח את ברכתו, תאר רה"ע בפני הרבנים את פעילותו לקידום החוק ואת המצב בו עומד החוק מבחינה פרוצדוראלית. החוק, שכאמור אושר במליאת המועצה בקדנציה הקודמת, נשלח ע"י הרב עידן למשרדי הפנים והמשפטים, שאמורים בימים אלו ממש לאשר אותו סופית עם פרסומו ב"רשומות". בנוסף, במהלך הקיץ אושר ע"י חברי העירייה חוק נוסף המסמיך את העירייה להטיל קנסות על בעלי עסקים שלא יישמעו להוראות חוק העזר. נוסח ההחלטה, שנערך היטב תוך התייעצות הדוקה עם היועץ המשפטי של העירייה, הועבר כבר לגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה לצורך הכנסתו לתוקף.

עוד עידן בישר, כי העירייה כבר פרסמה מכרז לצורך הפעלת פקחים שיעמדו על סגירת החנויות בהתאם לחוק, ובמקרה הצורך אף יאכפו אותו באמצעות הטלת קנסות. המכרז, שנסגר בימים אלו, הינו נדבך נוסף בפעילות של ראה"ע לטובת החוק. בסיכום העניין העריך עידן כי במידה והכל ילך כשורה הרי שבתוך שלושה חודשים כבר יתבשרו התושבים על יישומם של החוקים בשטח.

לאחר מכן דנו הרבנים עם ראש העיר לגבי פרטים מסוימים בחוק ודרכי יישומו, כמו הבדלים בין הגדרות החנויות לגבי שעות הסגירה, הארכת שעות הפתיחה בערבי חגים וכיו"ב, ואפשרות להסמיך מתנדבים כפקחים בעלי סמכות להטלת קנסות מטעם העירייה, ועוד. הרב עידן הודיע כי יבדוק את כל הנקודות שהועלו יחד עם היועץ המשפטי של העירייה.

בסיום הפגישה, שהוגדרה כמוצלחת מאוד, ניכרה היטב על פני הרבנים שביעות-הרצון מהאוזן הקשבת שמצאו אצל ראש העיר, והבנתו ורגישותו לעניין חשוב זה כמו לעניינים נוספים שעלו בפגישה. את תחושת הנוכחים ביטא הגר"ד רוז'ין שליט"א רב שכונת דרך החיים והאזור באמרו כי "ברוך השם אנו שמחים לראות שיש לרבנים עם מי לדבר בעירייה". לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. 222 18-10-2009 19:39
* 222
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » לא רק בב"ב: גם באלעד ייסגרו החנויות מוקדם בערבים

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר