חדשות 24 » כלכלה ובורסה » מה הקשר בין מיתון להיי- טק?

מה הקשר בין מיתון להיי- טק?

למרות הירידה המשמעותית בדרישה למקצועות ההייטק בציבור הכללי, הרי שבטבלת הלימודים המקצועיים החרדית רושמים החרדים דווקא עליה. באירוע פתיחת שנת הלימודים של 'המרכז החרדי' הוצגו הנתונים המסמנים את המעבר למקצועות ישימים בשוק העבודה.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום חמישי ד' בחשון תש"ע
קישורים ממומנים** 2525 - תמונות ומבזקי חדשות און ליין**
קישורים ממומנים

המיתון נותן את אותותיו גם במפת ההכשרה המקצועית בישראל. מניתוח מסכם של שנת הלימודים האקדמית האחרונה שערכה המועצה להשכלה גבוהה עולה, כי חלה ירידה משמעותית בדרישה למקצועות ההייטק והלימודים הנלווים לתחום מדעי המחשב אותם למדו השנה 4.8% בלבד מתלמידי האוניברסיטאות והמכללות, לעומת 7.5% שהיו לפני עשור.

גם תחום החינוך רושם ירידה תלולה מ-16% בשנים האחרונות ל13% בלבד בשנה החולפת. את הירידה המשמעותית ביותר היא בתחום מדעי הרוח הנמצא בצניחה חופשית: 8.6% בלבד לעומת 18.5% לפני עשור. מגמות אלו מתחזקות גם בשנת הלימודים האקדמית הנוכחית שנפתחה השבוע עם התחזקותן התלולה של המכללות על חשבון האוניברסיטאות.

לעומת זאת, מספרם של הלומדים הנדסה ואדריכלות זינק ל-18% לעומת 12.5% בלבד לפני שנים ספורות, נתון המעיד על הנטייה למקצועות ריאליים וישימים יותר בשוק העבודה.

למרות המגמות בציבור הכללי, הרי שבטבלת הלימודים המקצועיים החרדית רושמים מקצועות מדעי המחשב דווקא עלייה לצד מקצועות ההנדסה, האדריכלות, הסיעוד והעו"ס. באירוע פתיחת שנת הלימודים של 'המרכז החרדי להכשרה מקצועית' המובילה את טבלת הלימודים המקצועיים בציבור החרדי, הציג יו"ר ההנהלה הרב אברהם הורן את הנתונים המסמנים את המעבר למקצועות ישימים בשוק העבודה, כשהוא מצביע על יתרונם הברור של הבוגרים החרדיים גם בתחומים בהם נרשמת נסיגה במגזר הכללי: "רמת הלימודים הגבוהה ורמתם האישית של התלמידים היוצאים לשוק העבודה לאחר שסיימו את חוק לימודיהם התורניים, מובילה בס"ד לביקוש גובר בשוק ולהישגי השמה מרשימים גם בתחומים בהם נרשמת ירידה של צבורים אחרים. מראשית דרכנו פעלנו כרצון גדולי ישראל שליט"א שהורונו לבחור באפיקים המקצועיים הישימים ביותר בשוק העבודה, מגמה שרק היום החלה לחלחל בציבור הכללי" דברי הרב הורן.

יצוין, כי מספר אנשי סגל ההוראה נמצאה גם הוא בירידה, כ8% פחות מאנשי סגל ההוראה הבכיר שלימד לפני כעשור, וכ18% פחות מסגל ההוראה הזוטר, זאת על חשבון משרות המורים החיצוניות שעלו ב20% בשל שיקולי ייעול תקציביים.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » כלכלה ובורסה » מה הקשר בין מיתון להיי- טק?

כלכלה ובורסה
 · המונים ב'יריד התעסוקה לציבור החרדי' שנערך בבנייני האומה
| יום ראשון כ"ב בתמוז תשע"א
 
 · צפו: שר התמ"ת בביקור ב'מרכז החרדי להכשרה מקצועית'
| יום שני י"ג בטבת תשע"א
 
 · "הציבור החרדי הוא 20 אחוז משוק ההשקעות הכללי"
| יום שלישי י"ד באלול תש"ע
 
 · גידול מרשים בייצוא לחו"ל מוצרי מזון בכשרות מהדרין
| מוצאי שבת כ"ז באדר תש"ע
 
 · באל על מרוצים מהחלטת שר התחבורה להפעלת קו סדיר לאילת
| יום ראשון כ"ג בשבט תש"ע
 
 · הרוכשים: "קידישיק הוא מותג שאנו מאמינים בו"
| יום שני י' בשבט תש"ע
 
 · בנק הפועלים ומשרד השיכון בודקים אפשרות לשיתוף פעולה
אברהם ברגמן | יום חמישי כ"א בטבת תש"ע
 
 · "הבצפר" מהיום גם במגזר החרדי
| יום שלישי י"ט בטבת תש"ע
 
 · אנשי מקצוע מהמגזר החרדי אינם רצויים בשוק העבודה
| יום חמישי י"ד בטבת תש"ע
 
 · בנק הפועלים: "הבנק המצטיין במתן שירותי סחר חוץ בישראל"
| יום רביעי ו' בטבת תש"ע
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר