חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » שר החינוך ביקר הבוקר במוסדות החינוך בעיר בית שמש
השר מקבל מראש העיר תעודת הוקרה השר מקבל מראש העיר תעודת הוקרה

שר החינוך ביקר הבוקר במוסדות החינוך בעיר בית שמש

שר החינוך גדעון סער הגיע הבוקר לביקור אצל ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול, השניים סיירו בבתי הספר מכל הזרמים השונים בעיר בית שמש, ראש העיר הציג את התפתחותה המואצת של העיר, כאשר במהלך השנים האחרונות, העיר הכפילה את עצמה חמש פעמים.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום שלישי ט"ז באדר תש"ע
קישורים ממומנים** מבזקים **
קישורים ממומנים

שר החינוך גדעון סער ביקר הבוקר אצל ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול.

במהלך הביקור סיירו השר וצמרת משרדו בבתי הספר מכל הזרמים השונים בעיר בית שמש, הביקור החל בבית הספר הממלכתי 'שפות ותרבויות' ברמת בית שמש והמשיך במתחם קראוונים של מוסדות חינוך חרדיים, שם נחשף השר למצוקה הגדולה הקיימת במגזר החרדי, עם מחסור של 250 כיתות תקניות.

 ראש העיר הציג את התפתחותה המואצת של העיר, כאשר במהלך השנים האחרונות, העיר הכפילה את עצמה חמש פעמים ומספר התושבים גדל מ-20.000 לכ-100.000 תושבים כיום ועוד היד נטויה בעתודות הבניה הגדולות ברמת בית שמש.  

בביקור במתחם הקראוונים ברח' נחל ערוגות, ציין סגן ראש העיר הממונה על החינוך החרדי הרב שמואל גרינברג, את העובדה כי במתחם זה, שהינו אחד מיני רבים, שוכנים שבעה מוסדות חינוך בכ- 60 קרוונים ובסה"כ כ- 850 תלמידים, בתנאים קשים, קראוונים ישנים עם בעיות רבות כמו נזילות מהגשמים, מחסור בחצר משחקים ועוד. כן ציין, כי בשטח זה אמורים להיבנות מבני חינוך ולצורך כך יש לפנות את הקראוונים ואין להיכן לפנותם.

 לאחר הסיור, נתכנסה הפמליה לישיבת סיכום בלשכת ראש העיר. שבה הודיע ראש העיר על הסיכום אליו הגיע ביחד עם שר החינוך, לפיו תוקם ועדה מיוחדת בהשתתפות הדרגים המקצועיים הבכירים של משרד החינוך ועיריית בית שמש, לקביעת תוכנית אב כוללת למערכת החינוך בבית שמש ולכל המגזרים השונים, מ"מ, ממ"ד וחרדי.

ראש העיר הודה לסגן ראש הממשלה ושר הפנים הרב אלי ישי ולעו"ד אריאל דרעי, מקורבו של שר החינוך, על פועלם בשבועיים האחרונים לסיום המשבר עם משרד החינוך, שנוצר בעקבות פרשת ביה"ס שפות ותרבויות ולפתרון כולל למצוקות החינוך בעיר.

כן הורה ראש העיר על פתיחת הרישום לכיתות א' בעקבות ההסכמות אליו הגיע עם משרד החינוך, וכי בשלב זה ביה"ס ישאר במקומו במהלך שנת הלימודים הבאה, עד לקבלת מסקנות הועדה המיוחדת שתקום כאמור.

שר החינוך גדעון סער פתח בתחילת דבריו בהודעת גינוי חריפה, על מכתב האיום עם הקליע שנשלח לראש העיר בשבוע שעבר, וציין כי הוא מאמין שכל תושבי העיר שותפים לתחושה הגינוי הזו.  

בהמשך דבריו ציין, כי הוא שמח על ההסכמות המשותפות, וכי במהלך סיורו נוכח במצוקת  הכיתות במגזר החרדי וטוב מראה עיניים."משרד החינוך ישקיע רבות בעיר בית שמש ונפעל לתקצוב כיתות הלימוד החסרות והצרכים הפיזיים והתשתיתיים האחרים, בהתאם לתוכנית אב ארוכת טווח שתגובש ע"י הועדה המשותפת לעיריית בית שמש ומשרד החינוך" אמר השר.

כן ביקש השר, להגיע לבית שמש פעם נוספת, לסיור למידה מורחב, על מנת ללמוד היטב את החומרים הרלוונטיים.

סגן ראש העיר והממונה על החינוך החרדי הרב שמואל גרינברג הוסיף, כי העיר בית שמש נמצאת בתנופת בניה ואכלוס שאין כדוגמתה בארץ, ולמרות שאגף הבינוי במשרד החינוך נתן הרשאות בניה בכמות גדולה, בכל זאת עדיין קיים חוסר רב, וברחבי העיר שוכנים כ- 250 כיתות בקרוונים, גרינברג ביקש משר החינוך לפעול לתוספת משמעותית במתן הרשאות לבניה עוד בשנת 2010 על מנת לאכלס את התלמידים הנמצאים היום בקרוונים במבני קבע ראויים.  לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » שר החינוך ביקר הבוקר במוסדות החינוך בעיר בית שמש

וידאו ותמונות - מקומי
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 
 · ירושלים: אשפה ב'מחנה יהודה' עקב שביתת העירייה - תמונות
| יום שישי י"ח בטבת תשע"ח
 
 · נס ציונה: רימון נזרק לעבר מבנה ברחוב צה"ל - תמונות מהזירה
| יום שני י"ד בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר