חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » חיים מילר: "להרחיב את גבולות העיר ירושלים"
אתר בנייה אתר בנייה
צילום: ארכיון "חדשות 24"

חיים מילר: "להרחיב את גבולות העיר ירושלים"

בדיון בכינוס מזכירות "התנועה למען ירושלים ותושביה" שנערך בחוה"מ פסח עולה כי "הטיפול בבעיית הדיור לצעירים ממשיך ליפול בין הכסאות הממשלתיים", כמו כן הועלה נושא החלטת ר"ע לסגור את כניסת רכבים פרטיים לאיזור הכותל, והמאבק הממושך לשיקום "הר הזיתים" וההערכות להמשך מתן שרות לתושבי השכונות לקראת הקיץ.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום שלישי כ"ב בניסן תש"ע
קישורים ממומנים** רוצה לטוס לאומן או לאוקראינה? **
קישורים ממומנים

בימי חול המועד של החג התכנסה מזכירות "התנועה למען ירושלים ותושביה" ובה השתתפו נציגים בשכונות, רבנים ואישי ציבור. במרכז הדיון עמדה בעיית הדיור לזוגות צעירים ולמשפחות ברוכות ילדים בירושלים, נושא החלטת ראש העיר לסגור את כניסת הרכבים הפרטיים לאיזור הכותל, והמאבק הממושך של "התנועה" לשיקום "הר הזיתים" וההערכות להמשך מתן שרות לתושבי השכונות לקראת הקיץ.  

יו"ר "התנועה" חיים מילר הציג את מכתבם של מרנן ורבנן שליט"א ובו הם מברכים את נציגי התנועה על המאבק נגד סגירת הדרכים לכניסת רכבים פרטיים ושבעקבות כך פנה יו"ר וועדת הפנים ח"כ הרב דוד אזולאי, למפכ"ל המשטרה וכתב לו: "הכניסה לעיר העתיקה בכלי רכב פרטיים נסגרה בפני הציבור הרחב וכך לא תותר הגישה לכלי רכב לקרבת הכותל המערבי.

כידוע, המוני אנשים מכל קצוות הארץ ומהעולם מבקשים להגיע לכותל ולעיתים העובדה שאינם יכולים להגיע ברכב פרטי פוגעת באפשרות לבקר בכותל. לכן, אבקשך לבחון שנית את הנושא ולהודיעני החלטתך".

מילר העלה לדיון חרום את מצב הטיפול בנושא הקצאת דיור לזוגות צעירים ולציבור החרדי בכללו.

חיים מילר העלה מחדש את הדרישה להוציא אל הפועל את המלצת מנכ"ל משרד השכון שקרא להרחיב את גבולות העיר ירושלים ובכך להביא לפתרון הבעיה. .  

מילר הזכיר לנוכחים את שיחתו עם מנכ"ל משרד השכון, מר מרדכי מרדכי, שייעץ לפנות לכל הגורמים הממשלתיים ולהרחיב את גבולות העיר ע"מ לבנות אלפי יחידות דיור שיביאו לירידת מחירים.

מאידך, אמרו חברים כי יש לדרוש להחזיר את כל ההטבות שהיו בשעתו בעיר וכללו הלוואות ומענקי מקום לזוגות צעירים ולמשפחות ברוכות ילדים.  

הוא העלה גם את נושא "הר הזיתים" וקבע כי הענין ממשיך ליפול בין הכסאות הממשלתיים. הוא הציג סדרה של מכתבים מהרשויות ובהם כולם טוענים שהכל בסדר אולם בפועל זעק הרב מילר הר הזיתים עדיין לא מטופל כפי שהיה צריך להיות מטופל אתר יהודי ענק וחשוב שכזה.  

בין המכתבים שהציג מילר היה מכתב מאגף הבטחון במשרד הבינוי ובו נאמר: "מיום בו התקבלה החלטת הממשלה, משרד הבינוי והשיכון מקדיש משאבים רבים בהנחת התשתית לאבטחת הר הזיתים. מתבצע גיוס כוח אדם מסיבי, יחידת האבטחה מתאימה עצמה למשימה מבחינה מבצעית ומנהלתית, הוזמנו האמצעים הנדרשים, הוכנו תכניות האבטחה, שיטות הפעולה והאימון הותאמו לאופי אבטחת הר הזיתים והמערכת כולה מכוונת למטרת הכלת האבטחה במסגרת האחריות של היחידה.

במקביל לפעולותינו המשמעותיות בעקבות החלטת הממשלה על אבטחת הר הזיתים, גם יתר הגופים המעורבים נדרשים להערך כראוי. נכון להיום מסתבר לנו כי פעולות היחידה לאבטחת מזרח ירושלים הן היחידות הננקטות בקשר לאבטחת הר הזיתים.

הישיבות בנדון נדחות חדשות לבקרים, אין העברה תקציבית מהרל"י כמתוכנן ותחושתנו היא שאנו פועלים בחלל ריק. היחידה לאבטחת מזרח י-ם ערוכה ומוכנה מבחינת הנתון למסגרת יכולתה לקראת החלת אבטחת הר הזיתים. ברגע שהגופים הנוספים המעורבים בהוצאת הנחיית האבטחה מהכוח אל הפועל, בטוחנו כי אירועי חילול הקברים והפרעות בתחומי הר הזיתים יצומצמו עד מאוד".  
 

בכינוס שהתקיים בפסח הדגיש מילר לטובה כל פעולה של היחידה לאבטח מזרח י-ם אולם אמר כי מדובר בטיפה בים וכי יש להמשיך את המאבק עד שהמצב ישתנה לטובה והבטחון יהיה מושלם כך שכל אחד יוכל להגיע למקום בבטחה.

ראשי המזכירות הציגו את הערכותם לקראת "קבלת הקהל" הידוע במהלך הקיץ הקרוב במסגרת ה"קו הפתוח" דבר שיביא לייעול הפתרונות מול הפקידות העירונית ומניעת התרוצצות של האזרחים בין פקידי העיריה השונים. לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מקומי » חיים מילר: "להרחיב את גבולות העיר ירושלים"

וידאו ותמונות - מקומי
 · אלעד: פועל נפצע בכביש הביטחון - תמונות מהזירה
דן אביב | יום שלישי י"ז בסיוון תש"פ
 
 · כתבה - חלוקת תנורי חימום לקשישים וניצולי שואה שקופאים מקור - תמונות ווידיאו
דן אביב | יום ראשון א' בטבת תש"פ
 
 · פתח תקווה: שריפה בארון חשמל בבית ספר - תיעוד מהשטח
דן אביב | יום ראשון י"א בתמוז תשע"ח
 
 · בני ברק: שלושה פצועים קל בפיצוץ גז בדירה - תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כונני 'איחוד הצלה' העניקו סיוע לפעוטה שחולצה מרכב נעול-תמונות
דן אביב | יום חמישי ח' בתמוז תשע"ח
 
 · תל אביב: כוחות כיבוי ואיחוד הצלה פעלו באירוע דליפת חומ"ס - תמונות
דן אביב | מוצאי שבת כ"ו בסיוון תשע"ח
 
 · תמונות: כשבוע לפני הגעת הרבבות - ההכנות במירון בעיצומן
| יום שלישי ט' באייר תשע"ח
 
 · יום העצמאות בתל אביב: טינפו דגלי ישראל בדם כמחאה נגד אכילת בשר - תמונות
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בתאונת עבודה באתר בניה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ד בניסן תשע"ח
 
 · קרית גת: פועל נפצע בראשו מפגיעת עץ בעבודת שתילה - גלריה
יוסי גור | יום שני כ"ח בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר