חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » האוצר מציע: פטור מהצבא שילוב בעבודה צה''ל מסרב

האוצר מציע: פטור מהצבא שילוב בעבודה צה''ל מסרב

מלחמה בין האוצר לצה''ל * שטייניץ: ''גבר מגיל 22 עם שני ילדים ומעלה יזכה בפטור'' * צה''ל: ''גבר מגיל 27 יזכה בפטור ועד אז גיוס מורחב'' * המטרה האמיתית להוציא את האברכים מהכוללים * הקול קול יעקב והידיים ידי עשיו

מאת: איציק הלל - "חדשות 24"   יום רביעי ד' בתמוז תש"ע
קישורים ממומנים** אומן אקספרס **
קישורים ממומנים

מלחמה עיקשת ניטשת  בין  משרד האוצר לצה''ל, על פי דרישת בג''ץ מחויבת המדינה לגבש מדיניות חדשה  לגבי 'חוק טל' זאת עקב עתירה שהוגשה על אי שוויון בין האזרחים.

בפורום קיסריה שנערך  היום(ד) על שילוב החרדים במעגל העבודה קרא שר האוצר שטייניץ להקל על החרדים להשתלב בעבודה על ידי הפחתת הגיל האוסר על חרדים לעבוד עקב אי שירותם הצבאי

"עשינו טעות היסטורית", אמר שטייניץ בהתייחסו למתן פטור מגיוס לחרדים" זו הייתה טעות לא לשלב אותם בצה"ל, אבל עכשיו צריכים לקבל החלטה"

לדברי שטייניץ  לאסור על החרדים לצאת לעבוד זה לירות ברגל לעצמנו היות וחוק טל לא הוציא את החרדים לצבא ומה שנוצר זה שאנחנו מפרנסים אותם" המדינה אמרה בשנות ה-50, אם אין צבא אין עבודה וזה המכשול העיקרי, וזה מה שאנחנו אומרים לחרדים עד היום - אם לא תשתתפו איתנו בשמירה על הביטחון לא תשתתפו איתנו בכלכלה, אבל אם זה לא ככה אז אנחנו צריכים לממן אותם"

שטייניץ לא באמת דואג למשפחות האברכים שנמצאים מתחת לקו העוני, כפי שהוא אומר בעצמו "אם נאפשר להם להשתלב בכוח העבודה אני מאמין שזה יקרין אחורה ויגרום להם גם להצטרף לצבא"

לכן מציע שטייניץ  לתת פטור לכל גבר חרדי  בגיל 22 עם שני ילדים ומעלה שאינו  מעוניין להתגייס.

בצבא לא ממש אהבו את הרעיון, להם יש מודל אחר קצת  יותר קשוח, פטור יחולק רק מגיל 27 לא לפני שיפתחו עוד אופציות כדוגמת ה'נחל',  הפעלת מסלול נוסף לחרדים בני 24-27. מתוך קבוצה זו, צעירים המתאימים לכך יגויסו לשירות קצר של שלושה חודשים, שבמסגרתו יעברו טירונות לא קרבית, חלקם ייקראו אחר כך לשירות מילואים רגיל. שמותיהם של אחרים יוכנסו ל"מאגר חירום", שאותו יוכל צה"ל לשוב ולהפעיל במקרה של משבר ביטחוני חמור ומתמשך.

די מהר נדע כבר  מה כן ישתנה בחוק טל היות וכאמור את מסקנות המדינה אמורה הממשלה להגיש עד סוף השנה הנוכחית.

חוק טל שביסודו נועד לגרום לחרדים להתגייס בהמוניהם על ידי שנת הכרעה שניתנת בגיל 22 ובה  מחליט היוצא אם לחזור לישיבה, שירות  מלא או שירות מקוצר, החוק נחל כישלון היות ומספר המתגייסים שהחליטו על גיוס בשנת ההכרעה עמד על עשרות בודדות.

המכנה המשותף בין  האוצר לצה''ל הוא ששניהם צופים נכונה את העתיד לפיו, החרדים מתרבים ויגיע היום שבו משקל החרדים יהווה לא רק לשון מאזנים אלא שליטה מלאה בממסדים, הגדיל לומר זאת סגן שר האוצר בפורום קיסריה  "הבעיה האמיתית שיש לנו עם החרדים והערבים היא לא התעסוקה, אלא שהם לא ציוניים. עוד מעט יהיה להם את הרוב והם יחליטו לשנות דברים מקודשים כמו הדגל וההמנון. הנושא המרכזי שעומד על הפרק הוא כי הם רוצים דברים אחרים מאיתנו והם ישנו את המדינה'' היות וכך עמלים כולם על שילוב החרדים באקדמיה, כלכלה ובצבא.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. למה בברוקלין חסידים יכולים להתפרנס בכבוד - ופה לא? 18-6-2010 03:59
* חיים
למה צריך שכל חסיד \ חרדי יפשוט יד למען "כבוד התורה" בעוד בני משפחתי - חרדים כשרים בברוקלין יכולים לעבוד למחייתם ? כל אחד עובד לפי צרכיו ויכולתו. יש כאלו שמקבלים תמיכה ועובדים פחות יש הרבה ויש בכלל לא.
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » האוצר מציע: פטור מהצבא שילוב בעבודה צה''ל מסרב

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · אלפי קשישים וניצולי שואה נזקקים זקוקים למוצרי מזון! - עוזרים כעת
דן אביב | מוצאי שבת י"ט בתמוז תש"פ
 
 · הגשמה מיוחדת ביום הזכרון לאב שכול - כתבה ותמונה
דן אביב | יום שלישי ד'''''''
 
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר