חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » השר אליהו ישי: "אל תטיפו לנו מוסר" • הראיון המלא
השר ישי בשוק מחנה יהודה השר ישי בשוק מחנה יהודה
צילום: דביר עדני - חדשות 24

השר אליהו ישי: "אל תטיפו לנו מוסר" • הראיון המלא

"הפתרון האמיתי והנכון ביותר לביעור נגע האפליה, הוא באמצעות הקמת מוסדות ספרדיים תורניים" כך אומר בראיון מיוחד לעיתון "יום ליום" יו"ר תנועת ש"ס • "לא ייתכן שהתקשורת תפתח במסע הסתה חסר תקדים כנגד הציבור החרדי, ומצד שני תתעלם מהאפליה הנוראה גם - ובעיקר במגזר החילוני והכללי".

מאת: איציק הלל - "חדשות 24"   יום רביעי י"א בתמוז תש"ע
קישורים ממומנים** רוצה לטוס לאומן או לאוקראינה? **
קישורים ממומנים

בוקרו של יום רביעי, יום לאחר שהבג"צ החליט להשליך למאסר חלק גדול מהאמהות, זאת למרות המחאה החריפה בציבור על הצעד האכזרי שנקטו, לשלוח למאסר קבוצה של הורים שהחליטו לציית לדעת רבותיהם, ישב יו"ר תנועת ש"ס, השר ר' אליהו ישי, בלשכתו, והיה עסוק במתן מענה נוסף למצוקת האפליה, והפעם במוסד חינוכי בדרום הארץ. לדידו, כל בית ספר ספרדי שנפתח, כל תלמוד תורה שנוסד, כל סמינר שהוקם, יש בו כדי לתת מענה למצוקה הכואבת של אי קבלת תלמידים רק בגלל מוצאם, או אם תרצו: האפליה הגזענית.

"הפתרון האמיתי והנכון ביותר לביעור נגע האפליה, הוא באמצעות הקמת מוסדות ספרדיים תורניים", אמר השר ר' אליהו ישי, לאחר סבב של שיחות עם ראש העיר, מנכ"ל רשת החינוך ונציגי ש"ס ברשויות, ועוד מוסד תורני ספרדי הוקם. בניגוד לאלו שרצים לבית המשפט ולא משיגים דבר וחצי דבר אלא בדיוק את ההפך, גם אם כוונותיהם טובות, יו"ר תנועת ש"ס עסוק בהקמת עוד ועוד מוסדות כפי שעשתה ועושה תנועת ש"ס כבר עשרים שנה, מפני שזו אחת הסיבות להקמתה של התנועה המעטירה על ידי מרן מאור ישראל שליט"א.  

"אנחנו נתנו את הפתרון בעמנואל"

- אתה רואה את כל ההסתה כנגד הציבור החרדי בתקשורת, האם אתה חושב שהגענו לנקודת אל חזור במאבק דת ומדינה?

"צריך אחת ולתמיד להציג את העובדות האמיתיות. לא ייתכן שהתקשורת תפתח במסע הסתה חסר תקדים כנגד הציבור החרדי, ומצד שני תתעלם מהאפליה הנוראה גם - ובעיקר במגזר החילוני והכללי. יש אפליה וגזענות על רקע דתי ועדתי ואיש לא יוכל לעוות זאת. חד משמעי. המציאות העגומה מדברת בעד עצמה. אתה רוצה עובדות בבקשה: בבית המשפט העליון מכהן שופט ספרדי אחד! מתוך ארבעה עשר שופטים אשכנזים. מתוך תשעה נשיאי ביהמ"ש העליון, לא היה ולו פעם אפילו ספרדי אחד. 12 ראשי ממשלות כיהנו מאז הקמתה של מדינת ישראל, ואפילו לא ספרדי אחד. שמונה נשיאי אוניברסיטאות יש במדינת ישראל, ואפילו לא ספרדי אחד. תשעה נשיאים היו למדינת ישראל, מתוכם רק שני ספרדים. 21 קצינים מכהנים היום בדרגת אלוף, מתוכם רק 6 ספרדיים. 19 רמטכ"לים היו למדינת ישראל, רק שישה מהם היו ספרדיים. והרשימה עוד ארוכה. אתה יודע שבכל המפלגות בכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה אין אפילו ספרדי אחד? שמונה ראשי מפלגות יהודיות, ומלבד תנועת ש"ס, אין אפילו ספרדי אחד. אז הם יטיפו לנו מוסר שרק אצל החרדים יש גזענות ואפליה? אני לא רוצה לחזור להיסטוריה, מה עשו שלוש המפלגות הגדולות כשספרדי רצה או עמד לזמן קצר בראשות מפלגתם. למה? מפני שהוא הגיע מבית שאן, משדרות, מעיירות הפיתוח – הקיפוח, לא מתל אביב הנאורה.

"אתה יודע שהפער בזכאות לבגרות בין אשכנזים לספרדים עומד על 15.8% ובתואר ראשון הוא 32%, לרעת הספרדים כמובן. ככל שמתקדמים בעולם האקדמיה, אחוז האשכנזים עולה, ואחוז הספרדים יורד.

לפני זמן לא רב פורסם מחקר על פערי הכנסה בין אשכנזים לספרדים, בחישוב של הכנסה שנתית, אשכנזים מרוויחים 50% יותר מהספרדים! לא ציבור חרדי. אז הם יבואו ויטיפו לנו מוסר שרק אצלנו יש אפליה?

"כמה המדינה משקיעה בעיירות הפיתוח - הקיפוח, לעומת זאת כמה המדינה משקיעה במרכז הארץ. נכון שאני כשר הפנים משתדל למחוק את הקיפוח והעוול הזועק לשמים, אבל אתה רואה שזה עוד קיים. צא נא וראה מה קורה בתל אביב, איך היא נראית כמי שנחלקה לשתי מדינות, מצד אחד שכונות הדרום, שכונת התקווה, שכונת הארגזים, שכונת שפירא, כפר שלם, המסמלות שכונות עוני ומצוקה שעד לפני זמן לא רב היו מוציאים את הדיירים מהבתים בימות הגשמים בגלל ההצפות בסלונים ובחדרי השינה, לעומת רמת אביב ושכונות הצפון. זאת המציאות ואלו העובדות, לצערי.

"אני רוצה להקריא לך את מה שאמר אורי אור, בראיון לעיתון 'הארץ': "כשאני מופיע בפני עדות המזרח, אני רואה את חוסר העניין שלהם לשמוע, להבין ולהכיר את החיים. כשאני אומר עדות המזרח, אני מתכוון במיוחד למרוקאים. הם העדה הכי גדולה והכי פרובלמטית. אי אפשר לקיים עמם שיחה נורמלית". אין לי ספק שהוא ביטא בדבריו את הלך הרוחות בציבור החילוני "הנאור", כפי שהם מגדירים את עצמם: "האשכנזי המשכיל העשיר", המדבר אל המזרחיים מלמעלה ולא בגובה העיניים.

"כמה נכונים דבריו של בן דרור ימיני ממעריב שהטיף לחבריו בתקשורת: 'אין שום בעיה עם פאנל על טהרת האשכנזים שמטיף מוסר על עדתיות של חרדים. אתם אפילו לא מבינים את האבסורד. שלוש אליטות – התקשורת, המשט והאקדמיה מתאפיינות במוסר כפול. הן גם מגישות לנו מיצג בוטה של גזענות כאשר הן משמרות חומות של הפרדה עדתית'. כן, מישהו בדק כמה הם אנשי התקשורת הספרדיים? וזה לא שהם לא מוכשרים, עובדה שרוב אנשי העסקים והקבלנים מהשורה הראשונה הם ספרדיים, אבל לעולם הם לא יוכלו לטעום ממנעמי השלטון.

"אגב, האפליה היא לא רק עדתית, אלא גם דתית. רק עכשיו פורסם סקר ש-80% מהמעסיקים לא מוכנים לקבל חרדים לעבודה. שמונים אחוז! אחר כך הם אומרים לנו 'צאו לעבוד'. אצלי בלשכה אחד מהעובדים המסורים הוא מוכשר מאוד, אך לא התקבל לעבודה בחברת היי טק בגלל שסירב לעבוד בשבת, וכמוהו יש עוד מאות. על זה אנו נאבקים יום יום, ועל כן הוקמה תנועת ש"ס. אני רק מתאר לעצמי אילו לא הייתה קמה תנועת ש"ס, המחאה האדירה שראינו ביום חמישי, הייתה כאין וכאפס לעומת מה שיכול היה להיות".
 

- ישנה טענה חוזרת ונשנית בתקשורת, על כך שקולה של התנועה הספרדית לא נשמע בכל פרשת עמנואל, הרי דווקא אתם אלו שהייתם צריכים לעמוד בראש המאבק ולהילחם כנגד האפליה?

"אז כדי להבהיר את הדברים לאשורם, בוא נתחיל מהסיפא של השאלה שלך. אני רוצה שיהיה ברור דבר אחד, מי שהעלה את מצוקת האפליה בעמנואל ואת גדר ההפרדה שנעשתה בצורה מחפירה ונוראה ללא שום מחשבה, זו הייתה תנועת ש"ס. לפני שנתיים וחצי, כאשר סייר השר יעקב מרגי סיור שגרתי בעמנואל, במסגרת תפקידיו כמנכ"ל התנועה ונחרד למראה עיניו בביה"ס בית יעקב, התקיים דיון מקיף במצוקה כאן בלשכתי. החלטנו שהפתרון האמיתי הוא הקמת בית ספר ספרדי לבנות של רשת החינוך התורנית. ישבנו יחד עם מנכ"ל הרשת וגילינו כי הרשת תספוג גירעונות כבדים, היות שמדובר ביישוב קטן ויש שם כבר בית ספר בית יעקב מיום הקמתו. למרות זאת, החלטנו למען האברכים והמשפחות הספרדיות שביישוב, להקים בית ספר לבנות, כדי שחס וחלילה לא ירגישו הספרדים מקופחים ומופלים לרעה. עד היום הרשת סופגת על עצמה את כל הגירעונות שבהפעלת בית הספר, ובלבד שיימצא פתרון אמיתי לבעיית האפליה. היום, ב"ה, ביה"ס שם הוא בין הטובים והמצטיינים ביותר. בית ספר איכותי כיאה לבנות ישראל הכשרות המקפידות על כללי הצניעות וההלכה, ההולכות בדרך שהנחילו לנו רבותינו הספרדים שליט"א, לכל אורך הדורות, ואני רק יכול להיות גאה על כך.

"האפליה קיימת, אני חלילה לא אומר לרגע אחד שהיא אינה קיימת. זה מגיפה אכזרית ונוראה שיש לעוקרה מהשורש. היא קיימת בכל המגזרים כולם במדינת ישראל, ולא רק בציבור החרדי. אני לא מנסה להעלים את הבעיה ולטשטש את העובדות. גדולי ישראל מכל החוגים התערבו באופן אישי ונלחמו כנגד האפליה. אני רק אומר שהפתרון האמיתי הוא בהקמת מוסדות ספרדיים, ולא בבתי המשפט. זה הפתרון של תנועת ש"ס כבר עשרים שנה לביעור נגע האפליה, וכך אנו גם בעז"ה נמשיך. רק בירושלים הוקמו בעשור האחרון כמה וכמה סמינרים ספרדיים מוצלחים שמקבלים את תמיכתם של מרנן ורבנן ובראשם מרן מאור ישראל שליט"א, וזה מלבד המוסדות המפוארים 'נוות ישראל' בראשותו של ח"כ הרב ניסים זאב".

- אם זמן רב כל כך עמלה ש"ס למען הקמת מוסדות, איך זה שעדיין יש אפליה במקומות רבים?

"בוא נזכור דבר אחד, אגודת ישראל הוקמה לפני למעלה משישים שנה, עוד בימיה הראשונים של הקמת המדינה, ואילו ש"ס הוקמה לפני עשרים שנה, אז תסכים איתי שיש עדיין פער בינינו. עם זאת, אנו פועלים ונפעל עוד ועוד למען הקמת מוסדות ספרדיים, ועוד היד נטויה".

- אבל עדיין יש לא מעט תלמידות ספרדיות שיעדיפו ללמוד בבתי ספר וסמינרים אשכנזים - לא שהם חושבים שהם טובים יותר מהספרדים, אלא מפני שאך טבעי להעדיף מוסד שקיים כבר שנים רבות עם שם ומוניטין שהולך לפניו?

"בחינוך לא מסתכלים על מוניטין, מסתכלים רק על חינוך טהור שיונחה על ידי גדולי התורה, ואני יכול להגיד בראש מורם ובגאווה זקופה שאת זה ניתן למצוא במוסדות הספרדיים. די לקיפוח ולאפליה. די לבכיות הנוראיות של תלמידות ספרדיות בראשית שנת הלימודים, שיושבות בבתיהן במקום ללכת לסמינר ולבית הספר יחד עם כל חברותיהן. על כל התלמידים והתלמידות הספרדיות ללמוד אך ורק במוסדות של בני עדות המזרח, ובכך נחזיר עטרה ליושנה. אני אומר זאת גם לעצמי וגם לחבריי: הגיע השעה שכל האברכים הספרדיים ירשמו את בנותיהם לבתי ספר וסמינרים ספרדיים, ובכך נחזיר עטרה ליושנה. אני קורא לכל האברכים הספרדיים, על כולנו להיות שותפים בכך, על כולנו להטות שכם אחד ולהתגייס למען המטרה האמיתית: והנה קמה אלומתי וגם ניצבה. אני מתחייב להשתדל יותר לפעול, להקצות משאבים לכך, אך בידינו הדבר"."תוקם ועדת רבנים משותפת"

- מדוע אי אפשר לתרגם את ההצלחה, שרבים מהישיבות הקטנות ומתלמודי התורה הטובים ביותר הם ספרדיים?

"משום שמדובר בתהליך שאורך זמן רב. יש מוסדות רבים, אבל זה לא מספיק. אין הקומץ משביע את הארי. בשנים האחרונות ישנה תופעה מבורכת של גידול ניכר במספרם של האברכים ובני התורה הספרדיים, והכול הוא בזכותו של מרן מאור ישראל שליט"א, שמסר את נפשו למען הקמת עולה של תורה, שלולא הוא נשתכחה תורה מישראל, ולכן זה לא מספיק, צריך להקים עוד מוסדות, וזה בדיוק מה שאנו עושים. זה פתרון לטווח הארוך, אך הפתרון לטווח הקצר הוא להקים ועדת רבנים שתורה למנהלי בתי הספר והסמינרים לקבל את הבנות לאלתר".

- ושוחחת עם גורמים שונים על כך?

"בהחלט. נפגשתי עם סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש, וסיכמתי אתו על הקמת ועדת רבנים משותפת שתהיה מוסכמת על כל העדות והחוגים, והיא זו שתהיה מוסמכת לתת החלטות בדבר קבלת בנות ספרדיות".

- בדיעבד, אתה לא חושב שלאחר פסיקת בג"צ יהיו מנהלים שיחששו להפלות בנות ספרדיות ומעז יצא מתוק?

"ההפך הוא הנכון, מי שחושב שהוא הועיל בכך שפנה לבית המשפט, הוא טועה. מלבד חילול שם שמים שנגרם, רדיפת עולם התורה ושפיכת דמו של הציבור החרדי, שלא לדבר על האיסור החמור של הליכה לערכאות שמרן מאור ישראל שליט"א מזהיר כבר שנים רבות על כך, נגרם נזק רב וקרע עצום בעם שאיני יודע אם ניתן לאחותו. הקצנת עמדות, הפגנת שרירים ותקדימים משפטיים מסוכנים, שיהיו לכך השלכות קשות בעתיד. להיכן הגענו? לשלוח למאסר אבות ואמהות רק בגלל שהם שמעו לדעת רבותיהם?

מי יכול לעמוד במראות המצמררים של אמהות בוכיות המסרבות להיפרד מילדיהן והבכי קורע הלב של הילדים, מה נשיב לילד שאוחז בידיו שלט בערב שבת בפתח בית הסוהר כשהוא מנסה לשאול את אביו: 'האם לילד בן שש מותר לעשות קידוש'. על כך הצר מרן שליט"א וכאב את כאבם של שני הצדדים, של ההורים שנשלחו למאסר על לא עוול בכפם, ושל הילדות הבוכיות בגלל גזירת האפליה.

"אוי לנו מעלבונה של תורה. אוי לנו שבית המשפט מזלזל בגדולי התורה ומצהיר בריש גלי שלא מעניינים אותו הרבנים. היום אנחנו נותנים לבית המשפט להחליט איזו ילדה לקבל, מחר הוא יכנס לעולם הישיבות ויתערב לנו בתכני הלימוד. מה יהיה הסוף לכך, איני יודע. בפרט שכאשר מדובר בציבור החרדי, בג"צ הוכיח שרוב ככל הפסיקות הוא תמיד מצדד בצד העותרים שכנגד. רק יום קודם לפסיקת הבג"צ, ביטלו השופטים את הבטחת ההכנסה לאברכים, אז מישהו יכול לערוב שבית המשפט לא ישלח את ידו שוב בציבור החרדי. ולכן, אני שב ואומר מה שהכריזה מועצת חכמי התורה בכינוסה ביום חמישי האחרון,

לפעול למען יישור ההדורים בהידברות ולהתדיין אך ורק בפני בית דין רבני הפוסק לפי דעת תורה".  


"יש אפליה וגזענות על רקע דתי ועדתי"

- אתה רואה את כל ההסתה כנגד הציבור החרדי בתקשורת, האם אתה חושב שהגענו לנקודת אל חזור במאבק דת ומדינה?

"צריך אחת ולתמיד להציג את העובדות האמיתיות. לא ייתכן שהתקשורת תפתח במסע הסתה חסר תקדים כנגד הציבור החרדי, ומצד שני תתעלם מהאפליה הנוראה גם - ובעיקר במגזר החילוני והכללי. יש אפליה וגזענות על רקע דתי ועדתי ואיש לא יוכל לעוות זאת. חד משמעי. המציאות העגומה מדברת בעד עצמה. אתה רוצה עובדות בבקשה: בבית המשפט העליון מכהן שופט ספרדי אחד! מתוך ארבעה עשר שופטים אשכנזים. מתוך תשעה נשיאי ביהמ"ש העליון, לא היה ולו פעם אפילו ספרדי אחד. 12 ראשי ממשלות כיהנו מאז הקמתה של מדינת ישראל, ואפילו לא ספרדי אחד. שמונה נשיאי אוניברסיטאות יש במדינת ישראל, ואפילו לא ספרדי אחד. תשעה נשיאים היו למדינת ישראל, מתוכם רק שני ספרדים. 21 קצינים מכהנים היום בדרגת אלוף, מתוכם רק 6 ספרדיים. 19 רמטכ"לים היו למדינת ישראל, רק שישה מהם היו ספרדיים. והרשימה עוד ארוכה. אתה יודע שבכל המפלגות בכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה אין אפילו ספרדי אחד? שמונה ראשי מפלגות יהודיות, ומלבד תנועת ש"ס, אין אפילו ספרדי אחד. אז הם יטיפו לנו מוסר שרק אצל החרדים יש גזענות ואפליה? אני לא רוצה לחזור להיסטוריה, מה עשו שלוש המפלגות הגדולות כשספרדי רצה או עמד לזמן קצר בראשות מפלגתם. למה? מפני שהוא הגיע מבית שאן, משדרות, מעיירות הפיתוח – הקיפוח, לא מתל אביב הנאורה.

"אתה יודע שהפער בזכאות לבגרות בין אשכנזים לספרדים עומד על 15.8% ובתואר ראשון הוא 32%, לרעת הספרדים כמובן. ככל שמתקדמים בעולם האקדמיה, אחוז האשכנזים עולה, ואחוז הספרדים יורד.

לפני זמן לא רב פורסם מחקר על פערי הכנסה בין אשכנזים לספרדים, בחישוב של הכנסה שנתית, אשכנזים מרוויחים 50% יותר מהספרדים! לא ציבור חרדי. אז הם יבואו ויטיפו לנו מוסר שרק אצלנו יש אפליה?

"כמה המדינה משקיעה בעיירות הפיתוח - הקיפוח, לעומת זאת כמה המדינה משקיעה במרכז הארץ. נכון שאני כשר הפנים משתדל למחוק את הקיפוח והעוול הזועק לשמים, אבל אתה רואה שזה עוד קיים. צא נא וראה מה קורה בתל אביב, איך היא נראית כמי שנחלקה לשתי מדינות, מצד אחד שכונות הדרום, שכונת התקווה, שכונת הארגזים, שכונת שפירא, כפר שלם, המסמלות שכונות עוני ומצוקה שעד לפני זמן לא רב היו מוציאים את הדיירים מהבתים בימות הגשמים בגלל ההצפות בסלונים ובחדרי השינה, לעומת רמת אביב ושכונות הצפון. זאת המציאות ואלו העובדות, לצערי.

"אני רוצה להקריא לך את מה שאמר אורי אור, בראיון לעיתון 'הארץ': "כשאני מופיע בפני עדות המזרח, אני רואה את חוסר העניין שלהם לשמוע, להבין ולהכיר את החיים. כשאני אומר עדות המזרח, אני מתכוון במיוחד למרוקאים. הם העדה הכי גדולה והכי פרובלמטית. אי אפשר לקיים עמם שיחה נורמלית". אין לי ספק שהוא ביטא בדבריו את הלך הרוחות בציבור החילוני "הנאור", כפי שהם מגדירים את עצמם: "האשכנזי המשכיל העשיר", המדבר אל המזרחיים מלמעלה ולא בגובה העיניים.

"כמה נכונים דבריו של בן דרור ימיני ממעריב שהטיף לחבריו בתקשורת: 'אין שום בעיה עם פאנל על טהרת האשכנזים שמטיף מוסר על עדתיות של חרדים. אתם אפילו לא מבינים את האבסורד. שלוש אליטות – התקשורת, המשט והאקדמיה מתאפיינות במוסר כפול. הן גם מגישות לנו מיצג בוטה של גזענות כאשר הן משמרות חומות של הפרדה עדתית'. כן, מישהו בדק כמה הם אנשי התקשורת הספרדיים? וזה לא שהם לא מוכשרים, עובדה שרוב אנשי העסקים והקבלנים מהשורה הראשונה הם ספרדיים, אבל לעולם הם לא יוכלו לטעום ממנעמי השלטון.

"אגב, האפליה היא לא רק עדתית, אלא גם דתית. רק עכשיו פורסם סקר ש-80% מהמעסיקים לא מוכנים לקבל חרדים לעבודה. שמונים אחוז! אחר כך הם אומרים לנו 'צאו לעבוד'. אצלי בלשכה אחד מהעובדים המסורים הוא מוכשר מאוד, אך לא התקבל לעבודה בחברת היי טק בגלל שסירב לעבוד בשבת, וכמוהו יש עוד מאות. על זה אנו נאבקים יום יום, ועל כן הוקמה תנועת ש"ס. אני רק מתאר לעצמי אילו לא הייתה קמה תנועת ש"ס, המחאה האדירה שראינו ביום חמישי, הייתה כאין וכאפס לעומת מה שיכול היה להיות".

- אז מה אתה מציע לעשות?

"מועצת חכמי התורה כבר אמרה את דבריה שהפתרון הוא אך ורק בהידברות, כל שכן שרחוק ואסור להיות בבתי משפט. אם באמת ברצוננו לתת מזור ותרופה לכאב העצום והנורא, עלינו לפתור את הבעיות בדרך של הידברות ושל רצון טוב לפתרון הבעיה מצד כל הצדדים, ולמנוע עימותים וחיכוכים מיותרים. בהזדמנות זאת אני רוצה לקרוא, בעיקר ליראי ה' וחושבי שמו, בערב ימי בין המיצרים, שבהם אנו מתאבלים על חורבן בית המקדש וחילול שמו הגדול ותורתו הקדושה, לפתור את כל המחלוקות בדרכי נועם ובדרכי שלום, משום שאין כלי מחזיק ברכה יותר מן השלום, שנאמר: ה' עוז לעמו ייתן, ה' יברך את עמו בשלום".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
1. שימו לב גזענות הברבורים בספארי 24-6-2010 11:55
* ברבור
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1175521.html
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - פוליטי » השר אליהו ישי: "אל תטיפו לנו מוסר" • הראיון המלא

וידאו ותמונות - פוליטי
 · ירושלים: המועמדים לראשות העיר באמירת הסליחות - תמונות
| יום ראשון כ"ב באלול תשע"ח
 
 · הבחירות בפתח: צפו בפאנל הסוער עם האסטרטגים שמאחורי המועמדים לראשות העיר
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · ירושלים: השרים דרעי ובנט בסיור משותף בבית הספר 'שתילים' - תיעוד
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי כ"ט באייר תשע"ז
 
 · השר יעקב ליצמן נצפה בדקות האחרונות בציון הרשב"י במירון - תמונות
| יום חמישי ט"ו באייר תשע"ז
 
 · רבנים שרים ואישי ציבור בהלווית הגב' אסתר דרעי ע"ה - תמונות
| יום שישי ט' באייר תשע"ז
 
 · תמונות: בטדי נערכים להגעת האלפים מחר - תיעוד מההיערכות
| יום רביעי ט"ז בניסן תשע"ז
 
 · יו"ר וועדת הכספים ח"כ משה גפני בסיור במעלה עמוס - גלריה
יוסי אייזנשטיין | יום חמישי י"ח באדר תשע"ז
 
 · חבר הכנסת ישראל אייכלר בסיור בעיר ערד - גלריה
יוסי אייזנשטיין | מוצאי שבת כ"ב בשבט תשע"ז
 
 · תמונות: מצבו של מרן הגראי"ל שטיינמן - נהירת אח"מים למעייני הישועה
| יום ראשון ב' בשבט תשע"ז
 
 · ח"כ מלכיאלי בביקור במוסדות 'כאייל תערוג' בירושלים - תמונות
יוסי אייזנשטיין | יום ראשון כ"ד בטבת תשע"ז
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר