חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » באופן שיטתי: הממשלה מצמצמת גישה למקומות הקדושים
קבר שמואל הנביא קבר שמואל הנביא
צילום: יוסי פוקס - חדשות 24

באופן שיטתי: הממשלה מצמצמת גישה למקומות הקדושים

חיים מילר: ההחלטה על סגירת קבר שמואל הנביא היא שערוריה וגזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה • אם הממשלה תבצע את ההחלטה היא מסמנת שהיא רוצה שלא יוכלו להגיע למקום כמו שאי אפשר להגיע ל"הר הזיתים" • סגירת הדרכים לרכבים פרטיים לכותל המערבי הוכחה כאומללה

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום שלישי כ"ז בתשרי תשע"א
קישורים ממומנים** טסים לאומן או לקברי צדיקים באוקראינה? **
קישורים ממומנים

"ההחלטה על  סגירת קבר שמואל הנביא בשעות הלילה לתפילת יהודים הינה שערוריה ומצטרפת לסדרת החלטות שנעשו לאחרונה ומביאות לצימצום שיטתי של הגישה לאתרי תפילה יהודיים בארץ ישראל. זו שערוריה שבמדינה המתיימרת להיות מדינת היהודים מי שקובע את סדרי התפילה היהודיים הם קומץ נערים ערבים הזורקים אבנים ושהמשטרה לא מונעת את פעילותם " – כך מאשים יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר.

"ההחלטה בנוגע לסגירת קבר שמואל הנביא מצטרפת להחלטה על הקמת שכונה צפופת אוכלוסין על תוואי הדרך הרגלית אל מערת המכפלה בחברון, להחלטה על סגירת הכניסה לכלי רכב בדרך לכותל המערבי, ועל ההפקרות המוחלטת השוררת בתחומי בית הקברות הענק על "הר הזיתים. אם הממשלה תבצע את ההחלטה היא מסמנת שהיא רוצה שלא יוכלו להגיע למקום כמו שאי אפשר להגיע ל"הר הזיתים" – קובע בזעם יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" – "אנחנו מתריעים על המגמה הזאת כבר שנים אולם עתה הדברים הופכים מרמה של  "דמיונות קונספירטיביים" לרמה של סכנה מוחשית ליכולת של היהודים להגיע אל המקומות המקודשים ביותר ליהדות בארץ ישראל".

מילר הגיב גם בחומרה על השתיקה הרועמת של הממשלה וחברי הכנסת, לאחר תקיפתו של יו"ר ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" , מר מאיר אינדור, שהוא ובני משפחתו הותקפו באבנים ובבלוקים, ובחסדי השי"ת הם נחלצו מהמקום בנס ואין פוצה פה ומצפצץ ושום גורם ממשלתי לא מצא לנכון לומר את דברו ולהשמיע את מחאתו בענין.

"התנועה למען ירושלים ותושביה" מזהירה תקופה ארוכה מסכנת נפשות ופיקוח נפש עד כדי רצח וחברי הממשלה שלוים ושקטים וחברי הכנסת בקושי משמיעים את קולם.

"בעזה"י לא יצליחו לחסום אף אחד מאיתנו" – קובע יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר – " לא מלהגיע ל"הר הזיתים" ולא לקבר שמואל הנביא, אך זה זועק לשמים שבמדינה המתיימרת להיות מדינה יהודים יצטרכו יהודים להגיע למקומות שכאלה תחת אבטחה. לצערינו, זו גם התוצאה של סגירת הדרכים לכותל המערבי, מלבד כך שהמוני היהודים לא מצליחים להגיע למקום, הר שהערבים הרימו ראש ומאז ישנם הפרות סדר חמורות במקום , כפי שהזהירו ח רי מזכירות "התנועה למען ירושלים ותושביה" שנאבקו נגד ההחלטה המתבררת כאומללה ביותר".  

בימים אלו נבחנות הדרכים השונות למאבק בהחלטה המסוכנת של סגירת קבר שמואל הנביא בלילות. עשרות רבות של לומדים ומתפללים המגיעים מדי לילה למקום פנו אל ראשי "התנועה למען ירושלים ותושביה" על מנת לפעול לפתיחה מחודשת של המקום כך שהפעילות התורנית העניפה המתרחשת במקום לא תיפסק בשל חוסר מוטיווציה של כמה מפקדים אחראים על האזור מבחינה בטחונית.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » באופן שיטתי: הממשלה מצמצמת גישה למקומות הקדושים

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · אלפי קשישים וניצולי שואה נזקקים זקוקים למוצרי מזון! - עוזרים כעת
דן אביב | מוצאי שבת י"ט בתמוז תש"פ
 
 · הגשמה מיוחדת ביום הזכרון לאב שכול - כתבה ותמונה
דן אביב | יום שלישי ד'''''''
 
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר