חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » גיל עקיביוב בסינגל חדש: "טל יעסיס" - שיר תפילה לגשם

גיל עקיביוב בסינגל חדש: "טל יעסיס" - שיר תפילה לגשם

המוסיקאי והיוצר גיל עקיביוב מגיש: "טל יעסיס", שיר תפילה לטל ולגשם, באווירה חורפית חמימה ובניחוח חב"די, הסינגל מתוך אלבומו החדש "חדווה דניגונא" – שירים וניגונים שהושרו ונוגנו בחסידות חב"ד לדורותיה, האזנה נעימה!!

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום רביעי ח' בטבת תשע"א
קישורים ממומנים** ישועות בעמוקה **

לפני קצת יותר מעשור פילס גיל עקיביוב את דרכו אל היהדות והמוסיקה עימו. עקביוב מוסיקאי, מלחין, מעבד, מפיק מוסיקלי, זמר, נגן קלידים וגיטרות. החל את דרכו המוסיקלית כבר בגיל אחת-עשרה, כשהופיע ב"פסטיבל שירי הילדים" לצידו של צביקה פיק עם השיר שהפך לקלאסיקת ילדים "הסבון בכה מאוד". עם שחרורו מהשירות הצבאי, ניגן עם היוצר עוזי חיטמן ז"ל, הגיטריסט ארז נץ, הזמר מני בגר ואמנים נוספים.

 

עקביוב שמאחוריו שני אלבומים, "תפילה לעני" ו"בשורה טובה". ניפק לא מעט להיטים, ובהם "אשרי האיש", "נוסעים נוסעים", "תפילה לעני", "יש בורא לעולם", "בשורה טובה", "כל נדרי" ועוד, נחשב לאחד מחלוצי הדרך של המוסיקה היהודית שבמהרה מגיעה אל-לב המיינסטרים הישראלי ומתנחלת בלבבות כולנו, דתיים וחילונים כאחד. באמצעות השילוב הייחודי, של ההשפעות המוסיקליות של להקות שנות השישים והשבעים עליהן גדל, וטקסטים עילאיים מן המקורות. מה שיצר פרשנות מוסיקלית מיוחדת המדברת ברובד העמוק מחד, ומאידך בהגשה מוסיקלית רהוטה נקייה ועכשווית הנוגעת בכולם. ב-2006 היה עקיביוב חלק אינטגרלי באחת ההצלחות הגדולות והמדוברות ביותר של השנים האחרונות במוסיקה הישראלית - הפיוט "אנא בכח" שהלחין המוסיקאי והיוצר עובדיה חממה. בשירה, נגינה, ואף נטל חלק במלאכת העיבוד. החיבור בין השניים מתפרש על פני חמש-עשרה שנים של שיתוף פעולה מוסיקלי מיוחד, שיצר את המיזוג בין המוסיקה האיכותית של עקביוב לבין הטקסטים העמוקים של חממה, המהווה שילוב מנצח!

 

בימים אלו סיים עקיביוב שלוש שנים של עבודה על אלבומו החדש "חדווה דניגונא" – שירים וניגונים שהושרו ונוגנו בחסידות חב"ד לדורותיה. הכל החל לפני אחת-עשרה שנים, עת הגיע ל-770, לרבי מליובאוויטש. עקיביוב פתח בכרך ח"י שב"אגרות הקודש" על עמוד קנ"ו במכתב למוסיקאי יצחק אדל כותב הרבי: "נראית במאד ההצעה לעבד מספר שירים חב"דיים באופן שיוכלו להשתמש בהם במקהלות וכו'". עקיביוב הרגיש שדבריו הק' של הרבי מכוונים אליו, וקיבל את הדברים כמו שחסיד מקבל הוראה מרבו, ומבצע: "בעיני רוחי אני מדמיין לא פעם את עצמי עובר מול הרבי, ויש לי תחושה עמוקה שזה מה שהרבי היה מבקש ממני". באלבום שייצא בחודשיים הקרובים מגוון ניגונים ושירים: ניגון שמחה כובש לבבות, ניגון לשבת ויו"ט, ניגון י"ב תמוז כפי שאף פעם לא שמעתם, "והיא שעמדה", ניגון "ופרצת" בניחוח כפרי אותנטי, "אנעים זמירות" בעיבוד מרגש במיוחד. עקביוב מארח באלבום חברים נגנים ומוסיקאים מהשורה הראשונה כגון אורן צור, אבי פיאמנטה, הרכב הנגנים "שמיים וארץ" ועובדיה חממה.

 

"טל יעסיס" – הסינגל הראשון מהאלבום. הינו שיר תפילה לטל ולגשם, באווירה חורפית חמימה, הבוקע מתוך הלב ומבקש: "טל בו תברך מזון... במשמנינו אל יהי רזון... אנא תפק לה רצון בטל..." עם תקווה גדולה בלב שהטל והגשם יבואו עלינו לטובה ולברכה ויביאו עימם שפע וברכה גדולה על ארצנו.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו » גיל עקיביוב בסינגל חדש: "טל יעסיס" - שיר תפילה לגשם

וידאו ותמונות - מוזיקה ורדיו
 · צפו בוידאו: אנשי תעשיית המוזיקה הגיעו לשלום זכר!
| יום שלישי י"ד באב תש"פ
 
 · האזינו לרימיקס: הסינגל הפורימי של דייויד טויב "תמחה את זכר עמלק"
| יום שישי י' באדר תש"פ
 
 · פורים תש"פ: שיר חדש לדייויד טויב - "תמחה"
| מוצאי שבת ד' באדר תש"פ
 
 · להאזנה: ר' פנחס שיינברגר מארח את הזמר מנדי וייס - "להודיע"
| מוצאי שבת ד' באדר תש"פ
 
 · צפו: יוסף חיים שוואקי בסינגל חדש - "חזור בך"
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · האזינו: בני פרידמן שר בדנסקי – “כי יעקב”
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · צפו בקליפ: ‘הרחמן’ - גרטנר שר, מונה ניצח ו’מלכות’ השלימה את ההרמוניה!
| יום שישי ט"ו באב תשע"ט
 
 · צפו בוידאו: שלום פורת מארח את אבי מן ל”ברכה שביעית”
| יום שישי כ"ט באב תשע"ט
 
 · להאזנה: ענקי הזמר החסידי השאירו “טביעת אצבע” על אלבום מוסיקלי
| יום שני ב' באלול תשע"ט
 
 · “מרים אותי תמיד”: הלהיט החדש מבית מדרשו של רולי דיקמן
| יום חמישי ה' באלול תשע"ט
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר