חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » הרב דרוקמן: "בזכות "פניני ההלכה" הנוער מתקרב להלכה"

הרב דרוקמן: "בזכות "פניני ההלכה" הנוער מתקרב להלכה"

מאות אנשים השתתפו אמש באירוע השקה לספרו החדש של הרב אליעזר מלמד "פניני ההלכה בנושא שבת". לאירוע הגיעו הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בית אל ורב הישוב, הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת אור עציון, הרב מרדכי גרינברג, ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב ראם הכהן, ראש ישיבת עתניאל, חבר הכנסת יעקב כץ (כצל'ה) וראש המועצה האזורית שומרון, עו"ד גרשון מסיקה.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום רביעי ה' באדר א' תשע"א
קישורים ממומנים** אומן**
קישורים ממומנים

אתמול (ג') הושק ספרו החדש של הרב מלמד בישיבת הר ברכה בנוכחות רבנים בכירים בציונות הדתית: הרב זלמן מלמד רב היישוב וראש ישיבת בית אל, הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת אור עציון , הרב מרדכי גרינברג, ראש ישיבת כרם ביבנה, והרב ראם הכהן- ראש ישיבת עתניאל.

השבוע, יצאו לאור שני כרכים חדשים בנושא שבת  במסגרת הסדרה "פניני הלכה"  של הרב אליעזר מלמד שליט"א, ראש הישיבה והישוב הר ברכה. סדרת "פניני הלכה" הפכה לאחת הסדרות המובילות בתחומה בקרב ציבור הדתי ועד היום יחד עם הכרכים החדשים הודפסו כ-200.000 עותקים בעזרתם לומדים דור שלם של תלמידים  ואנשי  תורה.

הרב זלמן מלמד, ראש ישיבת בית אל ורב הישוב אשר פתח את ערב ההשקה, דיבר על חילול שבת עבור פיקוח נפש. הרב הסביר את התוכן והבדלים בגישות ההלכתיות וכן נתן דוגמאות. הרב גם התייחס ליכולת ההכרעה של הרב אליעזר מלמד: "יכולת הכרעה בנושאים הלכתיים בכלל ובנושאי שבת בפרט היא  מעלה חשובה ובה זכה הרב אליעזר מלמד".

הרב דרוקמן, ראש ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת אור עציון אמר:

"פניני הלכה מהווה מפעל אדיר וזוהי ברכה גדולה לעם ישראל. עוד סיפר הרב כי מדי חודש הרב דואג לבקר במספר ישיבות בני עקיבא: "לפני שבועיים, התפללתי בישיבת בני עקיבא בנתניה, ואחרי התפילה עלה נער צעיר לומר דבר הלכה. בדרך כלל, אומר ראש הישיבה או אחד הרמי"ם, אבל הפעם אני הופתעתי, נער צעיר, אחד התלמידים, עולה ואומר דבר הלכה. באיזה נושא? הלכות בורר, ואמר את הדברים בבהירות ובטוב טעם. באמת נהניתי מאוד, וחשבתי שזה חשוב, שאלתי אותו לאחר מכן: איפה למדת? איפה התכוננת על הדברים? אני חושב שהתשובה ברורה, פניני הלכה! זה מדגיש איזה חשיבות יש לזה. באמת, ללמד הלכה, מצד אחד בצורה יסודית מאוד, מצד שני בצורה פופולארית, בהירה. זה מקרב אנשים להלכה, נוער, כמה חשוב לקרב נוער להלכה. זה מקרב נוער להלכה! באמת, יבורך על כך הרב מלמד שהוא מזכה בזה את עם ישראל".

הרב מרדכי גרינברג, ראש ישיבת כרם ביבנה- דיבר על תפילת שחרית של שבת ובמיוחד על הברכה

"ישמח משה במתנת חלקו" המופיעה בתפילת העמידה של שחרית של שבת.

סדרת ספרי ההלכה "פניני הלכה" הפכה לאחת הסדרות המובילות בתחום ההלכה בקרב ציבור הדתי.  הרב אליעזר מלמד שליט"א, ראש הישיבה והישוב הר ברכה התחיל  את כתיבת הסדרה לפני כ-18 שנים. ספרים אלו עסקו בנושאים מרכזיים בתחום ההלכה תוך התייחסות לשאלות בנות זמננו ולכלל העדות והמנהגים בישראל.

הרב ראם הכהן, ראש ישיבת עתניאל אשר גם נכח באירוע אמר:

"אני באמת ובתמים חושב שהלכה מחייבת לימוד עיוני עמוק גם אם במבט ראשון זה לא נראה קשור להלכה, גם אם הספרים של הרב אליעזר נראים לכם כל כך פשוטים אתם לא מבינים כמה עמל עיוני בכל סוגיה בשביל להגיע לבהירות הפשוטה הזאת בהלכה". הוא הוסיף: "עולם ההלכה הוא עולם מאוד מסובך השורה האחרונה צריכה להיות מאוד פשוטה.. לכתוב ספר שההלכה תהיה בהירה. ר' עקיבא אומר אם חביבה עליך ההלכה כבתולה ביום הכנסה לחופה תאמרהו ואם לאו אל תאמרהו. אני חושב שהפנינים האלו יש בהם בהירות כל כך גדולה והם תולדה, באמת, של לימוד עיון עמוק."

באירוע השתתף גם חבר הכנסת יעקב כץ (כצל'ה) אשר אמר כי זכותם של הרב זלמד מלמד ובנו הרב אליעזר מלמד- שזכו להעמיד שני יישובים, בית אל והר ברכה: "ב"ה עוד יזכו לבנות את הערים רמאללה ושכם כערים יהודיות".

ראש המועצה האזורית שומרון, עו"ד גרשון מסיקה ציין שהישוב הר ברכה משמש כמופת ודוגמא לכל היישובים. הוא הדגיש כי בכל קורס וכנס מדברים על היישוב "הר ברכה" שמהווה מודל לחיקוי לכלל הישובים ביש"ע.לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » הרב דרוקמן: "בזכות "פניני ההלכה" הנוער מתקרב להלכה"

וידאו ותמונות - קהילות הקודש
 · לקראת ההילולא: היערכות להגעת הרבבות לקבר רחל אמנו - וידאו ותמונות
| יום שני ו' בחשון תש"פ
 
 · בני ברק: רבבות במסע הלווית מרן הגר"נ קרליץ זצ"ל - תמונות
| יום שלישי כ"ג בתשרי תש"פ
 
 · ט' באב בחברון: אלפים הגיעו לקונן על החורבן - גלריית ענק
| יום ראשון י' באב תשע"ט
 
 · תמונות: מאות בהילולת המלוב''ן רבי יצחק גברא זיע''א
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · תמונות: 'חתן מאהל' לנכדת כ"ק האדמו"ר מהארנסטייפל
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו להילולת יוסף הצדיק בקברו בשכם - תמונות
| יום חמישי א' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו לתפילה בקבר יוסף הצדיק - תמונות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · רבבות יגיעו ממוצ"ש לקבר שמואל הנביא - תמונות מההיערכות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · בעקבות האיריווזיון: עצרת תפילה בביתר עילית - גלריה
| מוצאי שבת י"ג באייר תשע"ט
 
 · תמונות: אדמו"רים רבנים ומשפיעים בהילולת יהושע בן נון בכפר חרס
| יום רביעי כ"ו בניסן תשע"ט
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר