חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » יום שכולו תורה בארגון "אך טוב וחסד " עם רבני קול ברמה
צילום: שלומי אזולאי-דוס ניוז

יום שכולו תורה בארגון "אך טוב וחסד " עם רבני קול ברמה

יום שכולו תורה נערך בארגון "אך טוב וחסד" בראשות הרה"ג אברהם כהן שליט"א עם המון רבני בעלי אוריין שריתקו מאות אנשים בדברי תורה מלאים טוב דעת ודעת ובראשם הרב אופיר מלכא שליט"א מרדיו קול ברמה ,הרב דוד בר ששת מחבר הספר "סגולות לעם סגולה ,הרב אהרון בוטבול,הרב שמואל זלמן ראש מכון מצוות התלויות בארץ ועוד ....

מאת: שלומי אזולאי - "חדשות 24"   יום חמישי ח' באייר תשע"א
קישורים ממומנים** אומן אקספרס **
קישורים ממומנים

"פעם בשנה, זה מעט", כך התבטא השבוע אחד מהרבנים שבאו לאירוע הגדול ש"אך טוב וחסד" אירגנו השבוע , "חבל שאין אסרו חג או יו"ט שני של גלויות שנוכל להמשיך ללמוד" הוא אמר. תגובה זו ואחרות נשמעו השבוע לרוב מאנשי העיר אשקלון והסביבה שבאו בזכות הארגון היקר "אך טוב וחסד" של הרה"ג אברהם כהן שליט"א. שבועיים לאחר חוה"מ פסח שבו ריתקו את תושבי הסביבה לבית הכנסת "אהבת אחים" לחצי יום של תורה בפרויקט "חציו להשם וחציו לכם", דאגו הפעם ליום לימודים ארוך, "מתקדשים עצמאות" הוא שם הפרויקט שנתנו לו התשובה כנגד  "רוקדים עצמאות", יום שכולו תורה, אנשים רבים זכו להיות בני תורה ליום אחד, וכאמור זו השנה השנייה ברציפות ש"אך טוב וחסד" תופסת את תושבי העיר שבאים בהמוניהם לפרויקטים שלהם.

עוד בשעה שאנשים רבים התהפכו על צידם במיטתם מהחגיגות והזיקוקים, ובשעה שאש המנגלים כבר התחילה להידלק במס' מקומות בעיר, במקום אחד באשקלון בבית הכנסת "אהבת אחים" בברנע דלקה אש אחרת – אש התורה, מאות אנשים משעות הבוקר המוקדמות שלתפוס מקומות ולשבת כמה שיותר קרוב לרבנים. תוך דקות מס' המקום התמלא, ועוד בשיעור הראשון הוצאו כסאות הרזרבה. "אני מחכה כל השנה לאירועים שלהם" אמר לנו בנימין אחד מהבאים, "טוב שיש לנו ארגון כזה באשקלון שדואג לנו בכל זמן אפשרי לפעילויות תורניות כאלה". "חכה אחי זו רק ההתחלה" השיב לנו אחד המארגנים שעמד בסמוך אלינו ושמע את השיחה,"זה לא המקום שלנו, כשבעז"ה נזכה למקום משלנו, יצאו לאור אי"ה כל התוכניות". עוף השמים יוליך את הקול, כך נאמר, ואנו מקווים שהקול יגיע לקומה הרביעית בבניין העיריה וראש העיר יעשה משהו בנידון.  

הרבנים שלראשונה הגיעו לאשקלון עמדו ונפעמו,הם לא האמינו למראה עיניהם שגם אשקלון היא עיר של תורה, הרבנים המגיעים בקביעות תירצו להם זה ככה בגלל הארגון הזה "אך טוב וחסד",בזכות הרב שלהם הרה"ג הרב אברהם כהן שליט"א והאנשים היקרים שפה שמוסרים נפש לקרב עוד יהודי. הגדיל לעשות הרב אופיר מלכא שליט"א שמרוב אהבתו וחיבתו לרה"ג הרב אברהם כהן שליט"א ולקהילת "אך טוב וחסד" הזמין אותם לבר המצווה לבנו שתיערך בקרוב.

כאמור, היום נפתח עם פניו המאירות של הרב אופיר מלכא שליט"א בשיעורו בהלכות מוקצה, אנשי העיר שמאזינים בקביעות לשיעורו ברדיו "קול ברמה", הקשו קושיות וקיבלו תשובות והרגישו ממש כמו בתוכנית בשידור חי, רק היתה חסרה ההודעה על היום שכולו תורה באשקלון של "אך טוב וחסד" כמו שפירסמו כל השבוע ברדיו הן הרב אופיר מלכא,הן הרב דוד בר ששת שגם הוא הגיע לחזק את התושבים,הן הרב אהרון בוטבול, ואף השדרן עמי עומד מימון.

חבר המועצה הרב יהושע בוכניק שכיבד בנוכחותו באירוע, וברך את התושבים ואת העושים במלאכה אף הוא לא האמין מה כוחו של "אך טוב וחסד" שהוציא מאות אנשים מהבתים והביאם לכאן. הרה"ג הרב אברהם כהן שליט"א ראש הארגון שניצח על היום הקדוש הזה פרס את משנתו של מרן הרב עובדיה שליט"א בנושא ארץ ישראל ואף בתיקון המידות כיאה לימי ספירת העומר. הרב חיים רבי שליט"א שגם קשור בעבותות עם הארגון הזה והעומד בראשם, הסביר מהו כבוד השם ואיך מכבדים אותו בצורת התפילה והדיבור.  

מיד לאחר תפילת מנחה שנערכה ברוב עם בהשתתפות הרב חיים רבי שליט"א לאחר שיעורו, ירדו האנשים לארוחת צהרים בשרית, חמה ומשביעה. הלחמניות, הסלטים, השתיה הקלה ומנות הארוחה, השולחנות היו ערוכים בטוב טעם, ממש כמו אולם אירועים, והאנשים לא האמינו שארוחה כזאת ניתנת בחינם לבאים ואפילו ללא עלות סמלית. הסדר והנקיון היה מופתי, אנשי "אך טוב וחסד" כמו רס"רים בצבא,עמדו ופיקחו על הכל, אחדים דאגו להושיב את הבאים, אחדים מילצרו והשלימו את החוסרים בשולחנות,ואחדים דאגו לנקיון השולחנות והמקום, ממש כמו בצבא, אך צבא אחר - צבא של השי"ת, כאשר כולם עובדים יחד בשיתוף פעולה להצלחת האירוע.

לאחר הפסקה קצרה, הרה"ג שניאור זלמן רווח שליט"א פתח צוהר בפני האנשים על הימצאות תולעים בסוגי הדגים במצגת שהוקרנה, ואף בחוברות שחילק לבאים. הרב דוד בר ששת נתן סגולות וחיזק את הציבור באמונה ובטחון בהשם, ואיך ע"י אמונה פשוטה ותמימה אפשר לזכות לכל הטוב. הרב מאיר וענונו שליט"א ענה בשאלות מעשיות בענייני טבילת כלים לציבור, והרב שמחה כהן שליט"א  הסביר כיצד לחנך את ילדנו, לראות ולהראות  כל דבר באופן חיובי. הרה"ג אברהם ישראל שליט"א סיפר סיפורי חיזוק באמונה ודן בהלכות שילוח הקן. הרה"ג מאיר שלום וולך סיפר מהי השמחה האמיתית ביום העצמאות. ומרוב התפעלותו מהאירוע אף נשאר עם הציבור לתפילת ערבית וברכת הלבנה שנעלה את היום הקדוש הזה, וכך נגמר עוד אירוע מיוחד, האנשים לא האמינו שככה חלפו השעות וכבר הולכים, אך המארגנים הרגיעו אותם שהאירוע הבא קרוב, ולבינתיים הם יחכו וגם אנחנו לראות מה מתכננים לנו הרה"ג הרב אברהם כהן שליט"א והאנשים היקרים של "אך טוב וחסד", וכן האם האירוע הבא יתקיים במקום משלהם שלו הם כ"כ מייחלים.


לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » יום שכולו תורה בארגון "אך טוב וחסד " עם רבני קול ברמה

וידאו ותמונות - קהילות הקודש
 · לקראת ההילולא: היערכות להגעת הרבבות לקבר רחל אמנו - וידאו ותמונות
| יום שני ו' בחשון תש"פ
 
 · בני ברק: רבבות במסע הלווית מרן הגר"נ קרליץ זצ"ל - תמונות
| יום שלישי כ"ג בתשרי תש"פ
 
 · ט' באב בחברון: אלפים הגיעו לקונן על החורבן - גלריית ענק
| יום ראשון י' באב תשע"ט
 
 · תמונות: מאות בהילולת המלוב''ן רבי יצחק גברא זיע''א
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · תמונות: 'חתן מאהל' לנכדת כ"ק האדמו"ר מהארנסטייפל
| יום חמישי ח' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו להילולת יוסף הצדיק בקברו בשכם - תמונות
| יום חמישי א' בתמוז תשע"ט
 
 · אלפים נהרו לתפילה בקבר יוסף הצדיק - תמונות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · רבבות יגיעו ממוצ"ש לקבר שמואל הנביא - תמונות מההיערכות
| יום שישי כ"ו באייר תשע"ט
 
 · בעקבות האיריווזיון: עצרת תפילה בביתר עילית - גלריה
| מוצאי שבת י"ג באייר תשע"ט
 
 · תמונות: אדמו"רים רבנים ומשפיעים בהילולת יהושע בן נון בכפר חרס
| יום רביעי כ"ו בניסן תשע"ט
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר