חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » מאות כונני 'איחוד הצלה' יאבטחו את האלפים במירון

מאות כונני 'איחוד הצלה' יאבטחו את האלפים במירון

'איחוד הצלה' יוצא בקריאה לציבור ההורים למנוע מילדיהם להתקרב למדורות העלולות לגרום לאסון טרגי
הערכות שיא ב'איחוד הצלה' לקראת מבצע 'ל"ג בעומר
מאות כונני 'איחוד הצלה' יאבטחו את האלפים במירון החל מערב שבת עד למחרת יום ההילולא * בשנה שעברה נזקקו במירון למעלה מ-270 איש לטיפול רפואי.

מאת:  כתב "חדשות 24"   יום שישי ט"ז באייר תשע"א
קישורים ממומנים** מבזקים **
קישורים ממומנים

ב'איחוד הצלה' נשלמות ההכנות לקראת מבצע ל"ג בעומר- המבצע הרפואי הגדול ביותר בארץ בסיוע קופת חולים מאוחדת. המבצע מתחיל ביום שישי בבוקר עם הגעת עשרות כונני 'איחוד הצלה' למירון הצפויים לשהות במהלך כל השבת בפריסה נרחבת באזור הר מירון ולתת את המענה הראשוני לכל פנייה רפואית. כאשר מיד עם צאת השבת מתחיל המבצע העיקרי- אבטחת מאות אלפי החוגגים שצפויים להגיע במשך כל הלילה ולמחרת יום ל"ג בעומר. מידי שנה מטופלים למעלה ממאתיים בני אדם,  מהעולים למירון, שחשים ברע.  רבים מהם מפונים לבית החולים.  

מתנדבי "איחוד הצלה" הפועלים במקום מעניקים סיוע וטיפול רפואי לאלו שנזקקים לכך. מטעם ארגון "איחוד הצלה" מפקד על המבצע, ר' נחמן קליין, האחראי בארגון על כל גזרת הגליל.  

קליין פועל החל מיום שישי ועד לשעות הערב המאוחרות שלמחרת ל"ג בעומר, ללא רגע אחד של מנוחה. לצידו פועלים, עוזרו המסור, גלעד חנון, ותחתיהם מאות חובשים מתנדבים המתחלפים במשמרות מסודרות, בהתנדבות ובמקצועיות, למענם של החוגגים בציון הרשב"י הקדוש.

"אנו רואים באבטחת ל"ג בעומר במירון זכות גדולה לאבטח את הבאים לקבר הרשב"י", אומר קליין, "זהו ללא ספק מבצע מורכב ולא קל, אך כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו, ולמרות הקשיים הרבים אנו מקווים גם השנה לסיים את המבצע עם אירועי שגרה בלבד וללא אירועים חריגים". כשקליין מדבר על אירועי שגרה, מדובר כאמור, בלמעלה ממאתיים בני אדם, שמטופלים בכל שעות היממה בל"ג בעומר, במירון.

יש לציין, כי ההכנות למבצע ל"ג בעומר החלו כבר ב'איחוד הצלה' לפני כמה חודשים בסיורים וישיבות שנערכו בשטח. כמו כן , 'איחוד הצלה' נטל חלק בדיונים בעניין מבצע ל"ג בעומר שהתקיימו בועדות הפנים ובביקורת המדינה בכנסת.  

ר' אלי פולק ,סמנכ"ל 'איחוד הצלה' מספר :" רוב האנשים הזקוקים לסיוע רפואי, הם מקרב אלו הנמצאים בתוך המערה עצמה, מהם מבוגרים המתקשים להתמודד עם הדוחק הכבד, מהם ילדים שנרמסים תחת ההמון הדוהר לתוככי הציון הקדוש.  בקרב הנזקקים לטיפול הרפואי ישנם גם אנשים חולים ששכחו ליטול את התרופות עימם, או לחילופין אנשים שחשו ברע כתוצאה משאיפת עשן המדורות, או כתוצאה מאירוע רפואי אחר.  בכל המקרים, מתנדבי "איחוד הצלה" מגישים את הסיוע הרפואי הראשוני. חלקם מועברים למרפאה הסמוכה לציון בכדי לקבל לטיפול במקום, ואלו שנזקקים לטיפול רפואי מקיף יותר, מפונים באמבולנס לבית החולים "זיו" בצפת".

ב"איחוד הצלה" קוראים לציבור להיזהר בכדי לנסות ולהפחית את כמות מקרי החירום במירון. "חלק גדול מן הפציעות במירון ניתן בפירוש למנוע" אומר ר' זאב קשש, "אילו אנשים לא היו דוחפים כל כך בכניסה למערה, ואנשים שאינם מסוגלים לעמוד בלחץ האדיר של האנשים שבתוך המערה, לא היו נכנסים אליה כלל,  היה זה חוסך מקרי חירום רבים מלהתרחש, כמו כן אנו קוראים לציבור ההורים לפקח על הילדים במהלך כל ל"ג בעומר ולהקפיד שמבוגר יצית את המדורה וישהה במקום כל זמן דליקתה, לא לזרוק חפצים נוזלים למדורה, להצטייד בערכת עזרה ראשונה וטלפון נייד ולהקפיד על כיבויה המוחלט של המדורה לפני עזיבת המקום".לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה

תגובות הגולשים:
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
קוד אימות
הכנס קוד אימות:
חדשות 24 » וידאו ותמונות - אקטואליה » מאות כונני 'איחוד הצלה' יאבטחו את האלפים במירון

וידאו ותמונות - אקטואליה
 · האמבולנס הראשון בישראל למען קשישים שורדי שואה - כתבה
דן אביב | יום ראשון כ"ד באב תשע"ט
 
 · תמונות: הפגנות סוערות בירושלים עקב מעצר חסיד ברסלב
| יום רביעי כ"א בתמוז תשע"ט
 
 · ירושלים: נטורי קרתא הציתו פחים בסמוך לכיכר השבת - תמונות
| יום רביעי י"א באלול תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: יום העצמאות במאה שערים - שלט חדש נגד חיילים חרדים
| יום חמישי ד' באייר תשע"ח
 
 · וידאו ותמונות: רימוני הלם נזרקו לעבר מפגינים מול לשכת גיוס בירושלים
| יום ראשון ל' בניסן תשע"ח
 
 · בעקבות חוק הגיוס: מאות הפגינו בבני ברק - גלריה
יוסי גור | יום שלישי כ"ו באדר תשע"ח
 
 · מחאת הנכים: כביש 4 סמוך לגבעת שמואל נחסם לתנועה - תמונות
| יום ראשון ה' בשבט תשע"ח
 
 · מזג האוויר: עץ קרס על בנין ברחוב נחמיה בבני ברק - תמונות
| יום חמישי י"ז בטבת תשע"ח
 
 · פיגוע דקירה: מאבטח נדקר בתחנה המרכזית בירושלים - תמונות
| יום ראשון כ"ב בכסלו תשע"ח
 
 · ירושלים: מפגינים בעקבות מעצר עריק בכניסה ללשכת הגיוס - וידאו ותמונות
יוסי גור | יום רביעי ה' בחשון תשע"ח
 

מוסדות רחל אימנו | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר