חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » תמונות: הכנסת ספר התורה של חברת 'אל על'

תמונות: הכנסת ספר התורה של חברת 'אל על'

במעמד חגיגי בהשתתפות הראשל"צ הרב הראשי הגרמ"ש עמאר, אדמו"ר ממישקולץ, רבני ערים, ראשי ישיבות, חברי ועדת הרבנים לענייני השבת, ח"כ הרב יעקב ליצמן, ראשי ארגוני חסד, ראשי ערים, אישי ציבור, חברי הנהלת אל על ומאות מאנשי החברה, צויין בערב חג השבועות, סיום כתיבתו של "ספר תורה אל על לאחדות ישראל" והכנסתו לבית הכנסת שבמתחם המשרד הראשי בנתב"ג.

בתום תקופה ארוכה שבה נכתב ספר התורה של חברת 'אל על' הוא הוכנס ברוב פאר והדר בנתב"ג. בהכנסת ספר התורה שהתקיימה בערב חג השבועות השתתפו מכובדים רבים ובהם ראשי קבוצת הב"ד. קבוצת הב"ד הייתה שותפה לתהלוכה שבה השתתפו בין היתר מקהלת ילדי ביה"ס בוסטון מבני ברק אשר שוררה ברגש רב ואף קיימו צעדה עם לפידים לכבודה של תורה. 
את האותיות בספר התורה שנכתב לאחדות ישראל בידי חברת אל על כתבו גדולי התורה כמו כן נכתבו האותיות במקומות ייחודים שלהם קשר בל ינותק להיסטוריה היהודית. לקראת סיום כתיבת הספר, הצטרף ליוזמה גם אליעזר גרוס, יו"ר קבוצת הב"ד אשר קישר בין חברת אל על לארגון "ערכים" שבראשות הרב יוסף וואליס.
במסגרת היוזמה, נסעה קבוצה של אנשי "ערכים" בראשות הרב וואליס והרב נויגרשל בהצטרפות קבוצה של בכירי קבוצת הב"ד לפולין, שם נכתבו אותיות הספר במקומות רבים בעלי חשיבות יהודית, ובין השאר במחנות אושוויץ ומיידאנק, ישיבת חכמי לובלין, קבר רבי אלימלך מליז'ענסק ועוד.
מחווה מיוחדת מצד קבוצת הב"ד ריגשה את הנוכחים. היה זה כאשר מסרו הרב וואליס מארגון 'ערכים' יחד עם יו"ר קבוצת הב"ד אליעזר גרוס תמונה ממוסגרת ובה צילומים של חלק מהמקומות בהם נכתבו בפולין האותיות, וכן שברי אבנים ממשרפות אושוויץ וחתיכת גדר תיל. התמונה הוענקה למנכ"ל אל על אליעזר שקדי.

צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"  מוצאי שבת ט' בסיוון תשע"ג
 


© כל הזכויות שמורות לאתר "חדשות 24"לרכישת מדיה (תמונות, וידאו ועוד) או להזמנת צלמים חייגו (24 שעות) 050-818-2424

למעלה
תגובות הגולשים:

תגובות הגולשים:
1. שאלה 19-1-2014 11:41
* יחזקאל
מה דינו של ספר תורה שנתרם מכסף גנוב
 
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
   חדשות 24 » וידאו ותמונות - קהילות הקודש » תמונות: הכנסת ספר התורה של חברת 'אל על'
מבזקים ותמונות | מבזקי חדשות | פרסום באתר | צור קשר | אודות האתר