חדשות 24  - מבזקים
12/1/2020 11:24
נחשף: המרכז הרפואי ברזילי הוא אחד משלושת בתי החולים המובילים
מאת: כתב חדשות 24

מידי שנתיים עורך משרד הבריאות סקר שביעות רצון בקרב מאושפזים ובני משפחותיהם, הבוחן את מידת שביעות הרצון שלהם מבית החולים שלשירותיו נזקקו.

תכנית עבודה יעילה וקפדנית שהוכנה בברזילי ע"י הצוותים השונים, הוכיחה את עצמה. בתום שנתיים של עבודה מאומצת ולאחר שהמנכ"ל פרופ' חזי לוי חידש את תשתיות המרכז הרפואי, שיפר והעלה את איכות השירות הרפואי, עיבה את סגל בית החולים ובנה חדר מיון חדש, ענק וממוגן, ניתן כיום לראות את התוצאות: בסקר החדש שפירסם משרד הבריאות, הפך בית החולים ברזילי לאחד משלושת בתי החולים המובילים מבחינת שביעות הרצון.

ב'ברזילי' הוקמה לפני כשנה יחידת שירות. כמו כן, הוקם פורום ייעודי לנושא בו דנים בצרכים, בעיות וכמובן פתרונות ודרכים ליישום וביצוע, שיבטיחו את השינוי. בפורום שותפים נציגים מכלל המחלקות והאגפים של המרכז הרפואי כדי שאכן תהיה אפשרות למפות בצורה מקיפה את כל האספקטים של הנושא.

והתוצאה לא איחרה לבוא: דו"ח משרד הבריאות למדדי איכות שבדק את כל בתי החולים והמרכזים הרפואיים בישראל, מצא כי המרכז הרפואי ברזילי, הנמצא בפריפריה, הציב את עצמו בראשית הטבלה יחד עם בתי החולים הגדולים במרכז הארץ. המשמעות היא עצומה - פחות תמותה, הפחתת תחלואה, מניעת סיבוכים, טיפול מקצועי ורפואה איכותית וממוקדת מטרה. מדובר בשיפור תמידי שנמשך שנים ושאותו ניתן לזקוף למאמצים הרבים שהשקיעו הנהלת בית החולים, הצוותים הרפואיים, כוחות הסיעוד וכלל עובדי המרכז הרפואי ברזילי.
מנכ"ל בית החולים פרופ' חזי לוי: "אני לא יודע אם יש לכך תקדים שבית חולים שהיה במקום האחרון במדד הקודם, זינק לצמרת הרשימה ומקבל את המקום השלישי במדד שביעות הרצון. הושקעו בבית החולים בשנתיים האחרונות הון עתק ובכלל זה הקמת חדר מיון חדיש וממוגן בעלות של עשרות מיליוני שקלים. כל הצוותים בבית החולים, הן הרפואיים והן המנהלתיים, התגייסו לטובת המשימה שהצבנו לנגד עינינו: להפוך את בית החולים ברזילי למוביל בתחומו".

"צריך לזכור שבית החולים ברזילי הוא המרכז הרפואי המרכזי באזור הזה של הארץ", מוסיף פרופ' חזי לוי. "כל השיפוץ, ההרחבה וההשקעה האדירה לא פגעה בהתנהלות השוטפת של בית החולים, גם כאשר האזור כולו הותקף במטחי טילים. גם בתקופה של מתיחות ביטחונית, הצלחנו לייצר שירות מקצועי ואיכותי, כפי שמצופה מבית חולים הנמצא באזור עימות. הסקר האחרון של משרד הבריאות, נוסך בכולנו גאווה גדולה ותקווה לקראת העתיד. זו גאווה של כולנו, החל מהצוות הניהולי, דרך המערך הרפואי והאחיות ועד לאנשי המינהלה והצוותים הטכניים. זו עבודה מאומצת ומשותפת של כולנו ועל כך אני רוצה להודות להם. אני מקווה שבסקר הבא נטפס עד למעלה הרשימה".
קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


להאזנה למבזקים 24 שעות ביממה חייגו 1900-50-2424
קישורים ממומנים** מבזקים **