חדשות 24  - מבזקים
12/1/2020 13:26
הרב לאו דיבר בחום ובהתרגשות רבה על רבי מאיר שפירא מלובלין ז"ל
מאת: כתב חדשות 24

כינוס מיוחד נערך בסמינר הוותיק למורות ולגננות בתל אביב ע"ש הרב מאיר שצ'רנסקי ז"ל, בסימן של סיום הש"ס מחזור הי"ג. קדם לקיומו הקרנת מעמדי סיום הש"ס בעבר ודבריהם של גדולי ישראל ביום שמחת התורה שהוקרנו במשך מס' שבועות במרכז הסמינר בתל אביב.

במטרה להחדיר בלבבות את אהבת התורה, כבוד התורה והכבוד ללומדי תורה, ואת חלקן של בנות ישראל ביסוד חשוב זה, התקיים הכינוס בסימן של "כה תאמר לבית יעקב" אלו הנשים, וכדברי המהר"ל: למה נשים תחילה? משום שהם מזרזות במצוות.

את המשא המרכזי בכינוס שהועבר במעגל סגור למס' אולמות על מנת שכל בנות התיכון, הסמינר ובוגרותיו יוכלו ליטול בו חלק, השמיע הגאון רבי ישראל מאיר לאו שליט"א, רבה של תל אביב וסב לתלמידות בסמינר.


הרב דיבר בחום ובהתרגשות רבה על רבי מאיר שפירא מלובלין ז"ל שהיה בן דודו של אביו ז"ל ואשר הכיר את אישיותו הנדירה של רבי מאיר שפירא ז"ל. הרב לאו נתן סקירה היסטורית על רעיון הדף היומי, וסיפר על אותו הרגע בו בעל ה"אמרי אמת' מגור החל בלימוד הדך היומי בליל א' של ראש השנה בציבור ובכך הנחיל את הרעיון לרבבות חסידיו וכיום הרעיון תפס כל חוג ועדה.

מצגת מיוחדת מרגעי השיא ההיסטוריים של מעמדי סיומי הש"ס שהיו השנה הוקרנה בכנס ואחריה נערכה תוכנית שירה והרקדה עם קטעי קישור חזקים מאת הגב' א. בר נתן. דברי פתיחה על המסר בכינוס המיוחד השמיעה המנהלת הגב' מ. רובינשטיין.

אין ספק שההרצאות המחזקות, קישוטי הקירות עם רעיונות על ה"דף היומי" ולשונות גדולי ישראל על רעיון הדף העלו את חשיבותו בעיני המשתתפות והחדירו בלבבות התלמידות את שותפותן להגדיל תורה ולהאדירה.קודם מבזק הבא

[ סגור חלון ]


להאזנה למבזקים 24 שעות ביממה חייגו 1900-50-2424
קישורים ממומנים** ישועות בעמוקה **