מוזיקה למגזר החרדי והדתי

להאזנה: האחים דויטש בסינגל נוסף משיריו הנדירים של ר’ שלמה קרליבך

האחים אביה ואוריאל דויטש, שעוסקים מזה שנים בשיריו ותורותיו של ר’ שלמה קרליבך, שהיום, ט”ז רם-חשוון חל יום פטירתו ה- 28, מוציאים כעת סינגל נוסף משיריו של ר’ שלמה.

האחים דויטש ממשיכים במה שכבר הפך למסורת, ומנגישים לציבור שיר נוסף משיריו הנדירים של ר’ שלמה, כשהפעם זה השיר “חננו”.

“אנחנו מתפללים לה'” אומרים האחים “”חננו ה’ חננו כי רב שבענו בוז”. די, סבלנו מספיק מהצרות, רוצים כבר גאולה, רוצים שה’ יחון אותנו מהייסורים ויביא כבר את המשיח”. “אפשר לראות את זה גם בפתיחה שר’ שלמה נתן לשיר” מוסיפים האחים, “פתיחה יפה במיוחד, שלצערינו הרב לא נכנסה לביצוע שלנו. “הנה כעיני עבדים אל יד אדוניהם, כעיני שפחה אל יד גבירתה, כן עינינו אל ה’ אלוקינו עד שיחוננו” . אנחנו נושאים את עינינו אל ה’ שיחוננו כמו עבד שסומך על אדוניו שיגן עליו”.

ר’ שלמה הלחין שתי מנגינות למילים של “חננו”, בחרנו להקליט את המנגינה השקטה והפחות מוכרת, מנגינה שממש נוגעת בנשמה והיא כולה תפילה. אבל יחד עם זאת, בחרנו לתת ביטוי גם למנגינה השנייה של ר’ שלמה לאותם המילים. אנשים מיטיבי לכת, הבקיאים בשירי ר’ שלמה, יוכלו לזהות במעבר המוזיקלי במהלך השיר, את המנגינה המהירה יותר למילים “חננו”.

בהוצאת השיר, ממשיכים האחים את המסורת, בה מקליטים האחים שירים של ר’ שלמה שלא מוכרים לציבור, אם זה בשיר “לך טוב להודות שהוציאו האחים דויטש לפני שנתיים וכן השיר “רחם בחסדך” אשר פורסם לפני שנה.

השיר “חננו” יוצא לכבוד היארצייט של ר’ שלמה אשר חל היום, והוא מצטרף לשירים הקודמים, אשר יצאו גם הם לכבוד היארצייטים בשנים הקודמות. בימים אלו ממשיכים האחים דויטש, להופיע בזיצים והתוועדויות ברחבי הארץ, וכאמור, זה הסינגל השלישי אותו הם מוציאים.

מילים: תהילים לחן: ר’ שלמה קרליבך שירה: האחים אביה ואוריאל דויטש עיבוד מוזיקלי ונגינה: יגאל דוד שטטנר

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close