אסון מירוןמוזיקה חרדית

להאזנה: “כרחם אב” • יחיאל ליכטיגר ומקהלת הילדים בשיר של הרוג אסון מירון

אלול בא: יחיאל ליכטיגר ומקהלת הילדים ‘שפתותינו נרננה’ מרגשים עם “כרחם אב” • האזינו!

על מקהלת הילדים “שפתותינו נרננה” בוודאי כבר שמעתם בין אם זה ב’מחרוזת תפילות שבת’ של הזמר מיכה גמרמן או אפילו ייתכן וראיתם אותם ממש לאחרונה במופע ‘עולים לירושלים’, גם את החזן והזמר יחיאל ליכטיגר בוודאי כולכם מכירים, מה שאולי לא ידעתם זה שיחיאל הוא זה שהקים את המקהלה והיא צמחה מתוך רשת חוגים של מוסיקה לילדים שפועלת תחת ניהולו מזה כארבע שנים.

במהלך השנים הופיעה המקהלה בשלל הפקות, דינרים ואירועים שונים עם גדולי הזמר לצד הקלטות שונות באולפנים בשירים ואלבומים של מיטב הזמרים.

תקופה קצרה לפני הקמת רשת החוגים הופיע ליכטיגר כחזן באחד המלונות בירושלים שם לצידו הופיע באופן נדיר הזמר שרגי גשטטנר ז”ל שנהרג בחטף באסון מירון, ליכטיגר התרשם מאוד מאישיותו המיוחדת, אך במהלך השנים נשכח ממנו העניין, עם התרחשותו של האסון והפיכתו של השיר “כרחם אב” לפס הקול שלו, נזכר ליכטיגר באותה שבת מיוחדת שחווה עם ר’ שרגא אליהו ז”ל.

כעת עם בוא חודש אלול וימי הסליחות מגיש יחיאל ביצוע נוגע ללב לשיר המרטיט הזה שהלחין יוסי גרין עטוף בקולותיהם הטהורים של ילדי מקהלתו “שפתותינו נרננה” ובליווי מוזיקלי מיוחד של אלעד דויטש שבחר הפעם בשל הרגישות והנסיבות להיצמד לעיבוד המקורי.

קרדיטים:

לחן: יוסי גרין.

ביצוע במקור: שרגי גשטטנר ז”ל.

עיבוד במקור: יהושע פריד.

מוזיקה: אלעד דויטש.

מיקס וטכנאי: חנוך מנלה.

הוקלט באולפני פאר – יענקי מאיר.

גרפיקה ועיצוב: רחלי גרוס.

צילום סטילס: דוידי נחשון, חנוך מנלה.

ילדי מקהלת “שפתותינו נרננה”: איציק מינץ, יוספי אנגל, איציק שיינר.

סולן: דודי ליכטיגר.

מילים:

כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים כֵּן תְּרַחֵם ה’ עָלֵֽינוּ וְהוֹשִׁיעֵֽנוּ לְמַֽעַן שְׁמֶֽךָ, חֲמוֹל עַל עַמֶּֽךָ רַחֵם עַל נַחֲלָתֶֽךָ חֽוּסָה נָּא כְּרוֹב רַחֲמֶֽיךָ חָנֵּֽנוּ מַלְכֵּֽנוּ וַעֲנֵֽנוּ.

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close